Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Tusk o karach dla kibiców w Białymstoku

0
Podziel się:

Donald Tusk przeciwny traktowaniu w sposób wyjątkowy przedstawicieli władz w sytuacjach, gdy są obrażani czy poniżani.

Tusk o karach dla kibiców w Białymstoku
(PAP/Leszek Szymański)

Donald Tusk przeciwny traktowaniu w sposób wyjątkowy przedstawicieli władz w sytuacjach, gdy są obrażani czy poniżani.

Sąd Rejonowy w Białymstoku orzekł kary grzywny w procesie kibiców Jagiellonii Białystok za wnoszenie okrzyków pod adresem szefa rządu. Ukaranych zostało łącznie 11 osób. Będą musieli zapłacić od 500 do 1000 złotych, więcej niż chciała policja.

Premier zapowiedział, że na najbliższym posiedzeniu rządu zaproponuje zmianę kodeksu karnego, który chroni organa konstytucyjne przed poniżaniem mocniej niż każdego innego obywatela. Jak tłumaczył, jest to kosztowne także z jego punktu widzenia, bo może się wydawać, że za tymi wyrokami w pewnym sensie stoi.

- _ Nigdy nie oczekiwałem jakichkolwiek reakcji, gdy ludzie wypowiadają na mój temat pogląd, nawet, jeśli jest on tak radykalny, jak ten kibicowski. Potrafię z tym żyć. Tak na prawdą sytuacja jest o tyle przykra, bo poszkodowani są ci, którzy płacą i ja jestem poszkodowany, bo istnieje jakieś domniemanie, że jestem zainteresowany, aby karać za to, ze ktoś na mój temat, jako premiera, ma negatywny pogląd. Żeby przerwać taka sytuację, przygotujemy zmianę kodeksu karnego - _ mówi premier Tusk.

17 maja 2011 roku przed Podlaskim Urzędem Wojewódzkim w Białymstoku kibice wykrzykiwali między innymi: _ Donald, matole, twój rząd obalą kibole _. Policja zatrzymała wtedy 43 osoby.

Czytaj więcej w Money.pl
Tysiąc złotych grzywny za "Donald matole" Sąd Rejonowy w Białymstoku skazał kibiców Jagiellonii Białystok, obwinionych o wznoszenie okrzyków obrażających premiera Donalda Tuska.
PO nie chce tu finansowania in vitro Premier Donald Tusk zapowiedział program ws. in vitro, który miałby obowiązywać od lipca 2013 roku.
Kasacja ministra. Nowy pomysł na zmiany w prawie PiS proponuje nadanie ministrowi sprawiedliwości uprawnienia do wnoszenia kasacji od prawomocnych wyroków w sprawach karnych.
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)