Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
donald tusk
05.05.2014 21:05

Tusk nie będzie przepraszał Korwin-Mikkego

- Można się spodziewać działań skandalizujących, niestandardowych, poza granicą dobrego smaku - powiedział premier.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Rafal Oleksiewicz/REPORTER)

Premier Donald Tusk nie musi przepraszać Janusza Korwin-Mikkego - orzekł w dziś Warszawski Sąd Okręgowy, który oddalił pozew w trybie wyborczym złożony przez prezesa Kongresu Nowej Prawicy. Zdaniem Korwin-Mikkego Tusk naruszył jego dobra osobiste.

Kandydat do PE Korwin-Mikke domagał się przeprosin za słowa premiera Donalda Tuska, które - jak mówił - naruszają jego dobra osobiste, _ przypisując mu działanie z niskich pobudek oraz motywów zasługujących na potępienie _.

Tusk, komentując aktywność Korwin-Mikkego na Facebooku mówił m.in., że prezes KNP zasłużył _ ciężką pracą długie lata na opinię i status enfant terrible, chociaż już nie w wieku dziecięcym _. _ Podejrzewam, że każdego dnia będzie się można spodziewać też chęci zwrócenia uwagi na siebie _ - dodał premier.

Korwin-Mikke tłumaczył, że jego wpis o pośle PO Tomaszu Tomczykiewiczu i zgwałceniu kelnerki był częścią _ dowcipnej repliki _ na pomówienia ze strony posłów PO Sławomira Nitrasa i Tomczykiewicza w wywiadzie dla tygodnika _ Wprost _.

_ - Jest kilka komitetów wyborczych, które balansują w granicach progu wyborczego i prawdopodobnie od polityków partii walczących o przekroczenie progu, nie tylko od Korwin-Mikkego, można się spodziewać działań skandalizujących, niestandardowych, poza granicą dobrego smaku. Ja inaczej nie mogę tego wytłumaczyć _ - podkreślał Tusk.

Sąd w uzasadnieniu orzeczenia podkreślił, że słowa wypowiedziane przez premiera Donalda Tuska nie naruszały dóbr osobistych kandydata na europosła Janusza Korwin-Mikkego. Jednocześnie sąd stwierdził, że wnioskodawca nie dołożył wszelkich starań, aby przedstawić dowody na zaistnienie wypowiedzi lidera PO, która miałaby naruszać przepisy Kodeksu wyborczego.

_ - Będę składał zażalenie od tego postanowienia _ - powiedział Korwin-Mikke dziennikarzom po ogłoszeniu przez sąd postanowienia. Według polityka sąd wydając orzeczenie nie wziął pod uwagę nagrania z konferencji prasowej szefa rządu, na której Tusk miał naruszyć dobra osobiste polityka.

_ To jest zaniedbanie pani sędziny, że nie kazała tego nagrania wysłuchać _ - ocenił lider KNP. W jego ocenie świadczy to o _ głębokiej chorobie naszego sądownictwa _.

Zgodnie z Kodeksem wyborczym Korwin-Mikke ma 24 godziny na złożenie zażalenia do Sądu Apelacyjnego na orzeczenie Sądu Okręgowego w Warszawie.

Lider Kongresu Nowej Prawicy we wniosku do sądu podkreślił, że obaj posłowie _ odczytali jego replikę w sposób właściwy, zaprzestając dalszej wymiany zdań _. Lider KNP dodał, że ku jego zaskoczeniu i rozczarowaniu odniósł się do tego sam przewodniczący PO Donald Tusk, który usiłował go zdyskredytować jako kandydata w wyborach.

Korwin-Mikke domagał się w pozwie opublikowania w _ Rzeczypospolitej _ oświadczenia z przeprosinami za naruszenie jego dóbr osobistych - czci oraz dobrego imienia. Wnosił też o nakazanie KW PO wpłacenia 50 tys. zł na rzecz Warszawskiego Hospicjum dla Dzieci.

Korwin-Mikke jest liderem listy kandydatów Nowej Prawicy w wyborach do Parlamentu Europejskiego na Śląsku.

Czytaj więcej w Money.pl
Polski projekt energetyczny zyskał poparcie kolejnego kraju Na spotkaniu Donalda Tuska z premierem Orbanem poruszono m.in. temat rozbudowy węgierskiej elektrowni atomowej przez Rosję.
"Tusk zdradził Polaków i idały wolnego rynku" Zdaniem Marka Migalskiego premier oszukał swoich wyborców, którzy w 2011 i w 2007 r. uwierzyli, że jest zwolennikiem wolnego rynku.
Tusk powinien przeprosić za podatki W sobotę premier powiedział m.in., że rząd nie jest w stanie radykalnie zmniejszyć obciążeń obywateli.
Tagi: donald tusk, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz