Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Tusk: Jeśli parlament pomoże, to będzie koniec dopalaczy

0
Podziel się:

Rząd przyjął projekt ustawy, która ma usunąć z rynku odurzające substancje.

Tusk: Jeśli parlament pomoże, to będzie koniec dopalaczy
(kprm.gov.pl)
bECgrxit

Rząd przyjął projekt ustawy dotyczącej dopalaczy - poinformował premier Donald Tusk. Premier zapowiedział, że ustawa ma wejść w życie w ciągu miesiąca, a dzięki temu problem dopalaczy zostanie definitywnie rozwiązany.

Tusk spodziewa się w tej sprawie pełnego poparcia w parlamencie. - _ Jeśli uda się to zrobić w ciągu miesiąca, to problem dopalaczy rozwiążemy definitywnie i radykalnymi metodami _- powiedział premier.

POSŁUCHAJ DONALDA TUSKA:

Premier Donald Tusk dodał, że rząd spodziewa się kontrofensywy ze strony handlarzy dopalaczami. Zapewnił jednak, że państwo i wszystkie służby są na nią dobrze przygotowane.

bECgrxiv

Zgodnie z projektem, inspekcja sanitarna będzie mogła wkroczyć do sklepu lub hurtowni z dopalaczami. Jeśli znajdzie tam narkotyki bądź środki zastępcze, psychotropowe lub szkodliwe dla zdrowia, będzie mogła zarekwirować produkt i skierować go do badania.

Takie badanie może potrwać do 18 miesięcy, a jego koszty będą pokrywać producenci. Jeśli produkt będzie zawierał narkotyki, sprawa trafi do prokuratury. Inspektor sanitarny będzie mógł też nałożyć na producentów grzywnę w wysokości od 20 tysięcy do miliona złotych. Zostanie ona zwrócona, jeśli okaże się, że dystrybutorzy dopalaczy nie złamali prawa. Rząd chce również zakazu reklamy dopalaczy - także skojarzeniowej.

Premier Donald Tusk zapowiedział też, że wyśle list do szefa Komisji Europejskiej w sprawie dopalaczy. W poniedziałek porozmawia z na ten temat z szefem komisji, Jose Manuelem Barroso, który odwiedzi Polskę. Donald Tusk chce go nakłonić, by Komisja przygotowała zestaw przepisów i reguł w tej sprawie.

bECgrxiB
Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/215/t112343.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/komisja;europejska;tez;chce;walczyc;z;dopalaczami,109,0,687213.html) Komisja Europejska też chce walczyć z dopalaczami Urzędnicy już zapowiadają wycofanie mefedronu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/137/t112265.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/tusk;chce;by;cala;unia;walczyla;z;dopalaczami,254,0,686590.html) Tusk chce, by cała Unia walczyła z dopalaczami Dokonujemy niełatwej i nawet ryzykownej rewolucji - mówi szef polskiego rządu.
bECgrxiW
KOMENTARZE
(0)