Notowania

donald tusk
28.11.2012 11:13

Tusk: Dzisiaj komunikat ws. sprawozdania Seremeta

Premier Donald Tusk zapowiedział komunikat ws. sprawozdania prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta za 2011 rok.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Radek Pietruszka)

Premier Donald Tusk zapowiedział komunikat ws. sprawozdania prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta za 2011 rok. Sprawozdanie trafiło do premiera w marcu. Seremet zapowiada, że jest spokojny.

Tusk odpowiedział w ten sposób na pytanie dziennikarzy o to, jaką decyzję podjął w sprawie sprawozdania Seremeta. _ - Będzie komunikat w tej sprawie _ - poinformował. Premier w środę rano uczestniczy w uroczystym posiedzeniu izby wyższej z okazji 90. rocznicy pierwszego posiedzenia Senatu II Rzeczypospolitej Polskiej.

W posiedzeniu tym uczestniczy także prokurator generalny. W drodze do sali obrad Seremet powiedział dziennikarzom, że nie wie jeszcze, czy premier przyjął jego sprawozdanie. Dopytywany zapewnił, że _ jest spokojny _.

Zgodnie z przepisami premier przyjmuje albo odrzuca sprawozdanie prokuratora generalnego, _ mając na względzie realizację zadań przez prokuratora generalnego w zakresie strzeżenia praworządności oraz czuwania nad ściganiem przestępstw _. W przypadku odrzucenia sprawozdania premier może wystąpić do Sejmu z wnioskiem o odwołanie prokuratora generalnego przed upływem kadencji.

We wtorek Tusk powiedział, że tego dnia wieczorem zakończy _ wnikliwą analizę _ dodatkowej informacji od Seremeta ws. parabanków, co pozwoli mu podjąć decyzję.

W połowie listopada Seremet przekazał Tuskowi dokument zawierający informacje na temat działań prokuratury dotyczących zwalczania przestępczości gospodarczej z lat 2007-2012. O informacje w związku z postępowaniami w kwestiach gospodarczych, odnoszącymi się m.in. do parabanków, premier zwrócił się do prokuratora generalnego latem. Miało to związek z ujawnionymi wtedy błędami instytucji państwowych w związku ze sprawą Amber Gold.

Po zapoznaniu się z tym dokumentem przez premiera ma on zostać udostępniony opinii publicznej. 31 marca 2010 r. weszła w życie zmiana zakładająca rozdzielenie funkcji ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego. Jednocześnie zlikwidowana została Prokuratura Krajowa i powołano Prokuraturę Generalną. Przekazane sprawozdanie jest drugim złożonym szefowi rządu przez Seremeta.

Czytaj więcej w Money.pl
Ważny raport prokuratury dla premiera O informacje na temat postępowań w kwestiach gospodarczych, odnoszących się m.in. do parabanków, premier zwrócił się do prokuratora generalnego latem.
Jutro decyzja ws. sprawozdania Seremeta Po zapoznaniu się z tym dokumentem przez premiera ma on zostać udostępniony opinii publicznej.
Tusk podejmie szybką decyzję ws. Seremeta Zgodnie z przepisami premier przyjmuje albo odrzuca sprawozdanie prokuratora generalnego.
Tagi: donald tusk, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz