Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Tusk dziś będzie rozmawiał z Bidenem o Ukrainie i szczycie NATO

0
Podziel się:

Szczyt NATO w Newport będzie jednym z najważniejszych wydarzeń w dotychczasowej historii członkostwa Polski w NATO.

Tusk dziś będzie rozmawiał z Bidenem o Ukrainie i szczycie NATO
(Kancelaria Prezesa Rady Ministrów)
bEKgmXcl

Premier Donald Tusk dziś wieczorem będzie rozmawiał telefonicznie z wiceprezydentem USA Joe Bidenem o sytuacji we wschodniej Ukrainie oraz szczycie NATO w Newport - poinformowały PAP źródła rządowe.

Szczyt NATO w Newport będzie jednym z najważniejszych wydarzeń w dotychczasowej historii członkostwa Polski w NATO, mają bowiem na nim zostać podjęte decyzje określające długoterminowe plany Sojuszu w nowych realiach bezpieczeństwa w Europie.

W Newport przywódcy państw Sojuszu mają m.in. dać polityczne _ zielone światło _ do wzmocnienia wschodniej flanki NATO m.in. poprzez zwiększoną obecność wojsk. W szczycie udział weźmie prezydent Bronisław Komorowski.

bEKgmXcn

Jeszcze na początku roku spodziewano się, że szczyt Sojuszu w Walii zdominują sprawy przyszłości NATO po zakończeniu operacji ISAF w Afganistanie i zaangażowanie Sojuszu w przyszłą misję doradczą. Jednak wobec konfliktu na Ukrainie i po aneksji Krymu przez Rosję zaczęto wskazywać, że stosunki z Rosją na pewno będą jednym z najważniejszych, jeśli nie kluczowym tematem szczytu.

Czytaj więcej w Money.pl
Wiceprezydent USA spotka się z Tuskiem Podczas rozmów wiceprezydent skonsultuje kroki, jakie należy podjąć, by wspierać suwerenność i integralność terytorialną Ukrainy.
Tusk spotka się dziś z Komorowskim? Najprawdopodobniej dziś wieczorem dojdzie do spotkania prezydenta Bronisława Komorowskiego z premierem Donaldem Tuskiem ws. kandydatury na nowego szefa rządu i szczytu NATO.
Zachód unika konfrontacji zbrojnej z Rosją _ - Kanclerz i minister spraw zagranicznych Niemiec zawsze twierdzili, że nie widzą możliwości dla wojskowego rozwiązania konfliktu _ - poinformował przedstawiciel niemieckich władz.
bEKgmXcO
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)