Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
policja
26.10.2012 14:03

Tusk chce wyjaśnień. Będzie kontrola po aferze w Opolu

Premier Donald Tusk obiecał, że w ciągu najbliższych godzin zostanie wyjaśniona sprawa aresztowania przez policję w Opolu matki na oczach dzieci.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Tomasz Urbanek/East News)

Chodzi o zatrzymanie kobiety, która nie zapłaciła ponad 2 tysięcy złotych grzywny. Około godziny 22:00 policjanci zatrzymali kobietę w jej domu w obecności jej dzieci, które trafiły do Pogotowia Opiekuńczego.

Premier Tusk powiedział podczas konferencji prasowej w Hucie Stalowa Wola, że tego typu działania są niedopuszczalne.

Policja twierdzi, że działała zgodnie z prawem i procedurami.

Jeszcze dziś minister sprawiedliwości zwróci się do szefa opolskiego sądu o wyjaśnienia w sprawie zatrzymania przez policję samotnej matki. Resort sprawiedliwości wspólnie z MSW zapowiada kontrolę w tej sprawie.

Policjantom zarzuca się bezduszność i brak wyobraźni. Rzecznik Ministerstwa Sprawiedliwości Patrycja Loose powiedziała, że minister Jarosław Gowin podjął decyzję o kontroli wspólnie z szefem MSW Jackiem Cichockim. Jeszcze dziś minister sprawiedliwości zwróci się do prezesa sądu okręgowego w Opolu o to, by przedstawił informacje o toku i sprawności postępowania prowadzonego w sprawie przez opolskie sądy.

Ewa Kosowska-Korniak, rzecznik Sądu Okręgowego w Opolu określiła zachowanie policji jako _ trochę bezmyślne _. Rzecznik podkreśliła, że sąd nie określił, którego dnia i w jakich godzinach kobieta ma zostać zatrzymana.

Z kolei opolska policja tłumaczy, że po zatrzymaniu następnego dnia rano funkcjonariusze kontaktowali się z sądem i przekazali informacje o tym kogo zastali w trakcie zatrzymania. Dodaje, że późna pora zatrzymania została wybrana tak, aby mieć pewność, że dana osoba będzie w domu.

Tagi: policja, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz