Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
walka z pseudokibicami
28.03.2011 12:10

Tusk chce ukrócić stadionowy bandytyzm

Premier domaga się, by pseudokibice zostali surowo ukarani.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Lech Muszyński)

Premier Tusk wystąpi formalnie do prokuratora generalnego o to, by pseudokibice, którzy dopuszczają się bijatyk, byli srogo ukarani.

W piątek około 60 polskich pseudokibiców zostało zatrzymanych w Kownie przy okazji meczu piłkarskiego Litwa-Polska. Szef rządu podkreślił, że nie można chuliganów stadionowych traktować lżej niż innych osób łamiących prawo.

Tusk zaznaczył, że nie do zaakceptowania jest fakt, iż pseudokibiców traktuje się łagodniej.

POSŁUCHAJ SZEFA RZĄDU:

W piątkowy wieczór polscy pseudokibice stoczyli w Kownie regularną bitwę z miejscowymi siłami porządkowymi. Rozruchy rozpoczęły się jeszcze przed meczem, gdy w drodze na stadion policja zatrzymała autobus z pijanymi kibicami. Krótko przed meczem i podczas jego trwania doszło do zaciekłej bijatyki.

Polscy chuligani rzucali w miejscowych kibiców i policjantów butelkami, płytami chodnikowymi i wyrwanymi z ziemi fragmentami wyposażenia stadionu. Bili się również między sobą i rzucali petardy. Policja użyła gazu łzawiącego.

Polakom odebrano alkohol, długie pałki, przygotowane z prętów zbrojeniowych, a także materiały pirotechniczne. Osiem osób zostało rannych. Litewskie służby porządkowe eskortowały agresywne grupy Polaków do autobusów i na dworzec kolejowy.

Sprawa najbardziej agresywnych polskich pseudokibiców będzie rozpatrywana w trybie pilnym przez litewski sąd. Odpowiedzą za zakłócanie porządku publicznego stawianie czynnego oporu policjantom.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/57/t111161.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/500;dni;do;euro;2012;tusk;pewien;zdazymy,161,0,758945.html) 500 dni do Euro 2012. Tusk pewien: Zdążymy Premier podkreśla, że żadna kluczowa inwestycja nie została zmarnowana.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/228/t135908.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/w;tej;sprawie;wiekszosc;popiera;premiera,205,0,801485.html) W tej sprawie większość popiera premiera Polacy nie chcą interweniować w Libii, wynika z sondażu zleconego przez Polskie Radio.
Tagi: walka z pseudokibicami, tusk, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz