Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kaczyński
02.12.2014 09:33

Tusk o oskarżeniach Kaczyńskiego: nieodpowiedzialne

Zwrócił uwagę, że oskarżenia lidera opozycji kwestionują w istocie to wszystko, co Polacy zbudowali przez ostatnie 25 lat.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Jakub Kamiński)

- _ Nieodpowiedzialne, choć typowe dla tej części polskiej sceny politycznej _ - skomentował zarzuty prezesa PiS-u Jarosława Kaczyńskiego, że wybory zostały sfałszowane szef Rady Europejskiej Donald Tusk.

Mówił o tym w pierwszym wywiadzie po objęciu nowej funkcji, dla Telewizji Publicznej.
Donald Tusk powiedział, że zarzuty o sfałszowaniu wyborów bardzo przeżywał. Krytykował ich stawianie.

Zwrócił uwagę, że oskarżenia lidera opozycji kwestionują w istocie to wszystko, co Polacy zbudowali przez ostatnie 25 lat. Zdaniem Donalda Tuska takie działanie jest kompletnie bez sensu.

Polityk zwrócił jednak uwagę, że podczas ostatnich polskich wyborów niektóre instytucje istotnie się nie sprawdziły. Warto więc zadbać, by w przyszłości uniknąć takich wpadek.

O sfałszowaniu wyborów lider Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński mówił w zeszłym tygodniu, podczas posiedzenia Sejmu. Winą za to obarczył rządzącą Platformę Obywatelską. PiS złożył też w Sejmie projekt ustawy dotyczący powtórzenia wyborów do sejmików wczesną wiosną.

Czytaj więcej w Money.pl
PO ostro o Kaczyńskim. "To jest wprowadzanie białoruskich standardów w polityce" _ - Kontestowanie wyników wyborów przez liderów opozycji służy wyłącznie partyjnym interesom _ - uważa szefowa rządu.
Kaczyński ma problem. Prosi wyborców Szef PiS Jarosław Kaczyński zaapelował w czwartek o głosowanie w II turze wyborów samorządowych. - _ Trzeba głosować. W ten sposób bronić polskiej demokracji _ - dodał.
Kopacz: Władzy nie można przejąć na ulicy W wystąpieniu telewizyjnym Kopacz podkreśliła, że polska demokracja jest silna, stabilna i niezagrożona. Mówiła, że nikt, a zwłaszcza politycy nie mogą twierdzić, że polska demokracja nie działa.
Tagi: kaczyński, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz