Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
diament
05.09.2012 16:32

Turysta połknął diament. Bo chciał go ukraść

Policja aresztowała chińskiego turystę, którego podejrzewa się o połknięcie diamentu wartego w przeliczeniu ponad 13 tys. dolarów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(YimHafiz/CC/Flickr)

Policja aresztowała w środę chińskiego turystę, którego podejrzewa się o połknięcie diamentu wartego w przeliczeniu ponad 13 tys. dolarów na największej międzynarodowej wystawie jubilerskiej na Sri Lance - podaje brytyjski serwis BBC.

32-letni Chow Cheng najprawdopodobniej chciał ukraść diament.

_ - Na zdjęciu rentgenowskim widać, że diament znajduje się w gardle podejrzanego _ - powiedział w rozmowie z agencją Reutera rzecznik prasowy policji Ajith Rohana.

Suresh Christopher Wijekoon, właściciel stoiska, z którego zniknął kamień, widział jak Chow próbuje najpierw podmienić diament na syntetyczny. - _ Zorientował się, że go obserwuję. Wtedy połknął diament _ - powiedział dziennikarzom Wijekoon.

Położona na Oceanie Indyjskim Sri Lanka znana jest z diamentów i błękitnych szafirów, a przychód z eksportu w przemyśle jubilerskim wyniósł tam w 2011 roku 532 miliony dolarów.

Czytaj więcej w Money.pl
Nietypowa kradzież. Stracą przez to miliony Policja w Kanadzie poszukuje złodziei. Straty liczy się w milionach dolarów.
Nietypowa kradzież. Zniknęło... całe pole kukurydzy Złodzieje, przez nikogo niezauważeni ukradli około 80 ton kukurydzianych kolb.
Tagi: diament, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz