Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Turysta połknął diament. Bo chciał go ukraść

0
Podziel się:

Policja aresztowała chińskiego turystę, którego podejrzewa się o połknięcie diamentu wartego w przeliczeniu ponad 13 tys. dolarów.

Turysta połknął diament. Bo chciał go ukraść
(YimHafiz/CC/Flickr)
bESJlwBh

Policja aresztowała w środę chińskiego turystę, którego podejrzewa się o połknięcie diamentu wartego w przeliczeniu ponad 13 tys. dolarów na największej międzynarodowej wystawie jubilerskiej na Sri Lance - podaje brytyjski serwis BBC.

32-letni Chow Cheng najprawdopodobniej chciał ukraść diament.

_ - Na zdjęciu rentgenowskim widać, że diament znajduje się w gardle podejrzanego _ - powiedział w rozmowie z agencją Reutera rzecznik prasowy policji Ajith Rohana.

bESJlwBj

Suresh Christopher Wijekoon, właściciel stoiska, z którego zniknął kamień, widział jak Chow próbuje najpierw podmienić diament na syntetyczny. - _ Zorientował się, że go obserwuję. Wtedy połknął diament _ - powiedział dziennikarzom Wijekoon.

Położona na Oceanie Indyjskim Sri Lanka znana jest z diamentów i błękitnych szafirów, a przychód z eksportu w przemyśle jubilerskim wyniósł tam w 2011 roku 532 miliony dolarów.

Czytaj więcej w Money.pl
Nietypowa kradzież. Stracą przez to miliony Policja w Kanadzie poszukuje złodziei. Straty liczy się w milionach dolarów.
Nietypowa kradzież. Zniknęło... całe pole kukurydzy Złodzieje, przez nikogo niezauważeni ukradli około 80 ton kukurydzianych kolb.
bESJlwBK
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)