Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Tunezja prosi Hiszpanię o pomoc w walce z islamskimi terrorystami

0
Podziel się:

Od skuteczności walki z tymi zagrożeniami w znacznej mierze zależy rozszerzenie hiszpańskich inwestycji w Tunezji i rozwój współpracy gospodarczej między obu krajami.

Tunezja prosi Hiszpanię o pomoc w walce z islamskimi terrorystami
(Keith Roper/Flickr.com/CC)

Hiszpański minister spraw zagranicznych Jose Manuel Garcia-Margallo poinformował, że Tunezja zwróciła się do Hiszpanii o pomoc i współpracę w przygotowaniu tunezyjskich kadr do walki z islamskim terroryzmem.

Garcia-Margallo, który przebywa w Tunisie, gdzie odbył m.in. rozmowy ze swym tunezyjskim odpowiednikiem Mongi Hamidem powiedział, że na prośbę strony tunezyjskiej hiszpańscy specjaliści będą szkolili tunezyjskie kadry policyjne i wywiadowcze do walki z terroryzmem i zagrożeniami ze strony ekstremizmu religijnego w północnej Afryce.

Od skuteczności walki z tymi zagrożeniami, jak podkreśla agencja EFE w depeszy z Tunisu, w znacznej mierze zależy rozszerzenie hiszpańskich inwestycji w Tunezji i rozwój współpracy gospodarczej między obu krajami.

_ Do pięćdziesięciu hiszpańskich przedsiębiorstw, które działają w Tunezji, może dołączyć dalsza setka firm zainteresowanych inwestowaniem w tym kraju, ale czekają one na poprawę warunków bezpieczeństwa w Tunezji _ - oświadczył Garcia-Margallo.

Czytaj więcej w Money.pl
Serinus rozpoczyna odwierty w Tunezji Spółka wydobywcza Serinus Energy rozpoczyna prace wiertnicze na otworze Winstar-12bis w Tunezji, prace potrwają około 63 dni. Planowana głębokość odwiertu Winstar-12bis to 3900 metrów. Odwiert zlokalizowany został we wschodniej części pola Sabria, natomiast prace potrwają około 63 dni. Następnie spółka planuje rozpocząć prace wiertnicze na drugim odwiercie Winstar-13. - Oczekujemy z niecierpliwością na informacje, co ...
Zaskakujący komunikat terrorystycznej ETA Baskijska organizacja terrorystyczna w komunikacie przesłanym lokalnemu dziennikowi Gara podtrzymuje, że obecnie tworzy struktury przeznaczone do całkowitego rozbrojenia.
Wakacje na planie filmowym "Gwiezdnych wojen" Wybudowane w latach 70. _ gwiezdne miasteczko _ to jedna z wielu atrakcji Tunezji.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)