Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Tunezja: Licealiści skazani za ściąganie na egzaminie maturalnym

0
Podziel się

Maturzyści otrzymywali odpowiedzi od wynajętych studentów za pośrednictwem telefonów komórkowych.

Tunezja: Licealiści skazani za ściąganie na egzaminie maturalnym
(mrloz/iStockphoto)
bEgJxrqt

Na kary od czterech do sześciu miesięcy więzienia w zawieszeniu zostało skazanych 20 Tunezyjczyków, w tym trzech maturzystów. _ - W kraju narosła kultura składająca się z profesjonalnego oszustwa _ - powiedział minister edukacji.

Trzej licealiści usłyszeli wyrok pół roku więzienia w zawieszeniu, a 17 innych osób, w tym 16 studentów - czterech miesięcy, również w zawieszeniu, za wspólnictwo w oszustwie - powiedział rzecznik sądu w Manubie, podmiejskiej dzielnicy Tunisu.

Natomiast właściciel domu, w którym zbierali się studenci, aby przekazywać maturzystom na sali egzaminacyjnej odpowiedzi na pośrednictwem telefonów komórkowych, został skazany zaocznie na rok bezwzględnego więzienia.

bEgJxrqv

W czasie egzaminu, który w tym roku zdawało ponad 140 tysięcy Tunezyjczyków, aresztowano jeszcze inne osoby w Tunisie i w okolicach. Minister edukacji przyznał, że dochodzi do _ prawdziwych problemów _ w czasie egzaminu maturalnego.

Czytaj więcej w Money.pl
Zwiększą wydatki na edukację. Przez mundial Analfabetyzm w Brazylii utrzymuje się od kilku lat na poziomie 8 procent. Jest rozpowszechniony głównie wśród ubogiej ludności afrykańskiego pochodzenia.
Przedterminowe wybory w Tunezji już pewne Tunezyjczycy wybiorą swoich przedstawicieli 26 października, a miesiąc później prezydenta.
Uczniowie wynajmowali zastępców na egzamin Władze zapowiedziały śledztwo w tej sprawie.
bEgJxrqW
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)