Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
norwegia
04.11.2013 22:20

Trzy osoby zabite w porwanym autobusie

Uzbrojony w nóż mężczyzna uprowadził autobus dalekobieżny na drodze w górzystym rejonie w środkowej Norwegii.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Egil Fujikawa Nes/Flickr)

Uzbrojony w nóż mężczyzna uprowadził autokar dalekobieżny na drodze w górzystym rejonie w środkowej Norwegii i zabił w nim trzy osoby, w tym kierowcę - poinformowała norweska policja.

Domniemany napastnik, mężczyzna obcego pochodzenia w wieku pięćdziesięciu kilku lat, został aresztowany - powiedział telewizji TV2 Nyhetskanalen przedstawiciel policji Joern Lasse Foerde Refsnes.Oświadczył, że na razie nie ma informacji o ewentualnych innych ofiarach poza trzema osobami.

Na miejsce zajścia wezwano służby ratunkowe, które pierwotnie sądziły, że chodzi o wypadek drogowy.Do incydentu doszło 220 km na północny zachód od Oslo.

Tożsamości napastnika ani motywów jego czynu nie podano. Według niektórych norweskich mediów mężczyzna też odniósł obrażenia.

Czytaj więcej w Money.pl
Populiści doszli do władzy w Norwegii. Chcą... Do pracy przystąpił nowy prawicowy rząd Norwegii, w którym znalazła się po raz pierwszy populistyczna Partia Postępu, opowiadająca się za zaostrzeniem polityki imigracyjnej i powszechnym obniżeniem podatków.
Norwegia dwa lata po ataku Breivika Dwa lata po masakrze dokonanej przez Andersa Behringa Breivika na wyspie Utoya wielu ocalałych wciąż ma kłopoty ze zdrowiem psychicznym.
Tagi: norwegia, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz