Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Trzy państwa wspólnie przeciwko Korei Północnej

0
Podziel się:

Korea Południowa, Japonia i Stany Zjednoczone wspólnie przeciwko zagrożeniu ze strony Korei Północnej.

czołgi armii Korei Pólnocnej
czołgi armii Korei Pólnocnej (RIA Novosti/EAST NEWS)

Wiceministrowie obrony trzech państw w najbliższym tygodniu podpiszą pakt o wymianie informacji wywiadowczych, dotyczących północnokoreańskich programów jądrowych i rakietowych.

Dwa lata temu podobny dokument mieli podpisać przedstawiciele władz Korei Południowej i Japonii. Nie doszło do tego ze względu na falę krytyki. Poddawano w wątpliwość celowość wymiany tajnych informacji wojskowych. Zagrożenie ze strony Korei Północnej, która straszy atakami nuklearnymi, sprawiło jednak, że wrócono do projektu, w który włączył się także rząd amerykański.

W poniedziałek wiceministrowie obrony trzech państw podpiszą specjalny dokument, który umożliwi wymianę tajnych informacji wojskowych dotyczących północnokoreańskiego programu jądrowego oraz testów rakietowych.

Pjongjang po raz ostatni dokonał próby nuklearnej w lutym zeszłego roku. W tym roku z terytorium Korei Północnej odpalono zaś ponad 100 rakiet krótkiego i średniego zasięgu.

Czytaj więcej w Money.pl
Będą szpiegować ten reżim. Sprawdź, kto Ministrowie obrony Stanów Zjednoczonych, Japonii i Korei Południowej porozumieli się dziś w sprawie konieczności wymiany informacji wywiadowczych na temat działań Korei Północnej.
Próba jądrowa w Korei Płn. USA grozi... Reżim Korei Północnej naraża się na kolejne, ostrzejsze sankcje, jeśli przeprowadzi czwartą próbę broni atomowej - zapowiedzieli dziś prezydenci Stanów Zjednoczonych i Korei Południowej.
Korea Płn. i Korea Płd. wznawiają rozmowy Spotkanie uzgodniono w niezwykle szybkim tempie i w głębokiej tajemnicy w ubiegłym tygodniu, a inicjatywa w tej sprawie wyszła od strony północnokoreańskiej.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)