Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Trzech Polaków rannych w Afganistanie

0
Podziel się:

Wszyscy zostali zoperowani i zostaną teraz przetransportowani do głównej bazy w Bagram.

Trzech Polaków rannych w Afganistanie
(Kate Holt /eyevine/EAST NEWS)

Trzech polskich żołnierzy zostało rannych podczas wymiany ognia w prowincji Ghazni w Afganistanie. Jeden z nich jest w stanie ciężkim, ale stabilnym. Pozostali są lżej ranni.

Wszyscy zostali zoperowani i zostaną teraz przetransportowani do głównej bazy w Bagram.
Żołnierze zostali zaskoczeni podczas przeszukiwania jednego z glinianych domów w wiosce, w ramach szerszej operacji _ Otocz i przeszukaj _ - mówi kapitan Janusz Błaszczak z sekcji prasowej Polskiego Kontyngentu Wojskowego:

- "Siły wydzielone przez zgrupowanie niebojowe były bardzo duże, łącznie z osłoną śmigłowców i rozpoznaniem przez bezpilotowe środki rozpoznawcze czyli popularne BSR-y" - wyjaśnia Błaszczak. Kapitan dodaje, że operacja będzie kontynuowana.

Wczoraj minął rok od tragicznej śmierci 5 polskich żołnierzy. Zginęli w wyniku eksplozji improwizowanego ładunku wybuchowego. Choć te dwa zdarzenia nie mają ze sobą nic wspólnego, do obu doszło na krótko przed Świętami Bożego Narodzenia.

Czytaj więcej w Money.pl
Tajne spotkanie Afgańczyków pod Paryżem Jest to trzecie spotkanie przedstawicieli władz w Kabulu i różnych ugrupowań, w którym jednak po raz pierwszy udział biorą talibowie.
"Siły zbrojne łączą Polaków". Kto tak twierdzi? Spotkanie opłatkowe z żołnierzami odbyło się na stołecznym Bemowie, gdzie stacjonuje 3. Warszawska Brygada Rakietowa Obrony Powietrznej.
Zginęło 10 dziewczynek. Szukały drewna Od 1989 roku, kiedy wycofała się armia radziecka, w Afganistanie zniszczono prawie 700 tysięcy min.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)