Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Trybunał w Strasburgu: Polska naruszyła prawa człowieka

0
Podziel się:

Polskie władze zakazując Parady Równości zdyskryminowały mniejszość seksualną, jak również złamały prawo do swobodnego organizowania manifestacji - uznał Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu.

O decyzji Trybunału donosi dziennik.pl. Joanna Skrzypczak pisząc o sprawie przypomina, że stanowcze "nie" Paradzie Równości powiedział w 2005 roku Lech Kaczyński, który był wówczas prezydentem stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

Zakazana parada i tak się odbyłaDemonstracja gejów i lesbijek miała - jak czytamy w werdykcie trybunału - "zwrócić publiczną uwagę na problem dyskryminacji mniejszości, kobiet i niepełnosprawnych".

Ponieważ została zakazana, do Strasburga poskarżyła się Fundacja Równości. Trybunał uznał, że nie można zakazywać manifestacji "ze względów bezpieczeństwa oraz przewidywanych utrudnień w poruszaniu się", jak zrobił to Lech Kaczyński.

Maciej Łopiński, sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta, powiedział w rozmowie z Informacyjną Agencją Radiową, że nie podziela zdania Trybunału na temat tej sprawy.

Zaznaczył, że zgodnie z tym, co mówił prezydent Kaczyński, czym innym jest tolerancja, a czym innym promowanie pewnego stylu życia.

Łopiński uważa również, że nasze władze zachowują się w sposób liberalny w stosunku do mniejszości seksualnych.

ZOBACZ TAKŻE:

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)