Notowania

Przejdź na
alimenty
20.12.2012 13:22

Trybunał odroczył sprawę dłużników alimentacyjnych

Sędziowie mieli sprawdzić, czy odbieranie prawa jazdy dłużnikom, jest zgodne z konstytucją. Wnioskował o to Andrzej Seremet.

Podziel się
Dodaj komentarz
(prezydent.pl/GFDL)

Trybunał Konstytucyjny odroczył bezterminowo kwestię dłużników alimentacyjnych. Sędziowie mieli sprawdzić, czy odbieranie im praw jazdy jest zgodne z ustawą zasadniczą.Skład sędziowski zwrócił się jednak do prezesa Trybunału o rozpatrzenie sprawy w pełnym składzie.

Wątpliwości w tej sprawie miał Prokurator Generalny i to on zaskarżył przepisy do Trybunału. W jego ocenie, cel jakim jest skuteczne ściąganie alimentów nie ma odpowiedniego związku ze stosowaniem nakazu zatrzymania prawa jazdy dłużnikom alimentacyjnym.

Andrzej Seremet (na zdjęciu) wskazał, że posiadanie bądź nieposiadanie prawa jazdy może być warunkiem znalezienia bądź wykonywania konkretnej pracy. Zatrzymanie tego dokumentu oznaczałoby zatem, że dłużnicy alimentacyjni straciłyby możliwość spłacenia należności.

Możliwość zatrzymania prawa jazdy za niepłacenie alimentów została wprowadzona w 2007, po likwidacji Funduszu Alimentacyjnego.

Czytaj więcej w Money.pl
Seremet się broni. Zarzuty wobec Gowina _ - Brak decyzji w sprawie sprawozdania z działalności prokuratury miał wpływ na pracę prokuratury _ - uważa prokurator generalny Andrzej Seremet.
Musi odejść z zawodu przez 6 mln złotych Sędzia z Poznania, która zgodziła się na zawarcie ugody bez dokładnego zbadania sprawy, będzie wydalona z zawodu - orzekł w środę poznański sąd apelacyjny.
Prokurator tłumaczy się w sprawie trotylu Prokurator generalny odniósł się do nagranej wypowiedzi Tomasza Wróblewskiego, która pojawiła się w internecie.
Tagi: alimenty, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz