Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
sąd
07.06.2013 06:55

Trybunał Konstytucyjny przed sądem

Stowarzyszenie Liderów Lokalnych Grup Obywatelskich złożyło skargę na bezczynność Prezesa Trybunału w związku z odmową udostępnienia projektu ustawy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Mikdam/Dreamstime)

Sąd Administracyjny w Warszawie ma dziś ocenić, czy Trybunał Konstytucyjny mógł nie ujawniać swojego projektu zmian w ustawie o TK.

Sędziowie Trybunału przygotowali projekt i przekazali go prezydentowi w celu rozważenia inicjatywy ustawodawczej. Jednak Trybunał nie udostępnił dokumentu do informacji publicznej, tłumacząc że należy go traktować jako pismo wewnętrzne. Stowarzyszenie Liderów Lokalnych Grup Obywatelskich złożyło skargę na bezczynność Prezesa Trybunału w związku z odmową udostępnienia projektu ustawy.

Szymon Osowski, prawnik Stowarzyszenia podkreśla, że najważniejsza jest jawność polskiej administracji

- _ Ludzie pytają administrację co robi, ale przede wszystkim możemy zobaczyć jak się zmieniają przepisy prawa w Polsce. Wszystkie problemy w naszym kraju z procesem legislacyjnym, że coś ktoś kiedyś stworzył, albo że coś się nagle pojawiło, po to jest dostęp do informacji publicznej, żeby to podlegało kontroli obywatelskiej _ - uważa Osowski.

Prezydent RP udostępnił projekt ustawy o Trybunale Konstytucyjnym. Wyrok w tej sprawie zapadnie dziś w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym w Warszawie.

Czytaj więcej w Money.pl
Żołnierz przyznał się do masakry cywilów Sierżant armii amerykańskiej Robert Bales przyznał się wczoraj przed sądem wojskowym do zamordowania z premedytacją w marcu ubiegłego roku 16 afgańskich cywilów.
Komputronik nie musi płacić CCE Detalista poinformował, że Sąd Okręgowy w Poznaniu uchylił w całości wyrok Cywilnego Sądu...
Tagi: sąd, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz