Notowania

afera hazrdowa
14.05.2010 06:00

Trwa śledztwo w sprawie korupcji w Sądzie Najwyższym

Szczegóły sprawy zna wąska grupa osób, m.in. posłowie z komisji hazardowej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Mikdam/Dreamstime)

Krakowscy prokuratorzy prowadzą śledztwo dotyczące podejrzeń o łapówkarstwo wśród sędziów Sądu Najwyższego.

Szczegóły bezprecedensowej sprawy zna wąska grupa osób, m.in. posłowie z komisji śledczej badającej aferę hazardową - pisze _ Dziennik Gazeta Prawna _. Na utajnionym posiedzeniu wtajemniczył ich w temat były już szef Prokuratury Krajowej Edward Zalewski i nadzorujący do niedawna sprawę wiceszef krakowskiej prokuratury apelacyjnej Marek Wełna.

Jedna ze znających sprawę osób tłumaczy gazecie, że trzeba było przekazać te informacje posłom, gdyż właśnie z tego śledztwa miała się narodzić afera hazardowa.

Jak ustalił dziennik - agenci CBA od 2008 roku rozpracowywali grupę adwokatów. Podejrzewali, że byli oni w stanie skorumpować sędziego Sądu Najwyższego, który wydawał wyroki po myśli ich klientów.

Wśród rozpracowywanych przez funkcjonariuszy osób był m.in. Ryszard Sobiesiak - główny bohater afery hazardowej. Śledczy podejrzewają, że w zamian za łapówkę chciał zagwarantować sobie korzystny wyrok w Izbie Celnej Sądu Najwyższego - czytamy w _ Gazecie Prawnej _.

* [ Lewica i PO chcą zawieszenia komisji hazardowej ]( http://news.money.pl/artykul/lewica;i;po;chca;zawieszenia;komisji;hazardowej,253,0,614141.html )
* [ Śledztwo w sprawie afery hazardowej - do 7 lipca ]( http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/sledztwo;w;sprawie;afery;hazardowej;-;do;7;lipca,35,0,604195.html )
Tagi: afera hazrdowa, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz