Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Trwa policyjna Akcja Znicz. Uważaj na drodze!

Dziesięć tysięcy funkcjonariuszy, objazdy i zmiany w organizacji ruchu. Policjanci drogówki sprawdzają stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów, prędkość i sposób przewożenia dzieci.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Artur Barbarowski/East News)

Dziesięć tysięcy funkcjonariuszy, objazdy i zmiany w organizacji ruchu. Trwa policyjna akcja Znicz. Policjanci drogówki sprawdzają między innymi stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów, prędkość i sposób przewożenia dzieci.

Aktualizacja 17:00

W okolicach największych nekropolii ruch samochodowy jest bardzo duży. Problem sprawia nie tylko duża liczba aut, ale też zmiany w ruchu i inne utrudnienia. Od wczoraj na drogach zginęło kilkanaście osób, a ponad sto jest rannych. Jak co roku porządkiem czuwają policjanci w ramach Akcji Znicz.

Policjanci przypominają podstawowe zasady, do których należy stosować się przed wyruszeniem w drogę. Za kierownicę należy wsiadać trzeźwym i wypoczętym. Samochód należy przygotować do dłuższej jazdy - sprawdzić dokumenty, sprawność świateł, poziom płynów w silniku i stan opon. Podróż trzeba dobrze zaplanować i rozłożyć ją na kilka etapów; postoje robić co 100 kilometrów. Wszyscy w samochodzie muszą mieć zapięte pasy bezpieczeństwa. Światła w aucie powinny być włączone.

Piotr Bieniak z Komendy Głównej Policji zaapelował do kierowców o rozsądną i odpowiedzialną jazdę. Podkreślił, żeby w miarę możliwości korzystać ze środków komunikacji miejskiej. W wielu miejscach w kraju zmieniona jest organizacja ruchu przy cmentarzach. Warto wcześniej sprawdzić planowane utrudnienia i, zamiast jechać przed bramę cmentarną, kierować się na specjalnie wyznaczone miejsca parkingowe. O ile jest to możliwe, lepiej korzystać z transportu publicznego - doświadczenia z lat poprzednich pokazują, że tak jest szybciej i wygodniej.

Funkcjonariusze przypominają też, by na cmentarzach i ich okolicach uważać na kieszonkowców. Cennych rzeczy - dokumentów, kluczy, większej gotówki - lepiej nie zabierać ze sobą, a jeśli już, to trzymać je w wewnętrznych kieszeniach i nie w jednym miejscu, by nie strać wszystkiego jednocześnie.

Czytaj więcej [ ( http://static1.money.pl/i/h/155/m21659.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/wszystkich;swietych;omin;korki;przy;cmentarzach,3,0,1413123.html) *Wszystkich Świętych. Omiń korki przy cmentarzach * Większość miast wprowadziła dodatkową komunikację miejską. Zobacz, co się dzieje w największych polskich miastach. Zgodnie z przepisami za jazdę po spożyciu alkoholu - gdy jego zawartość we krwi wynosi od 0,2 do 0,5 promila - grozi zakaz prowadzenia pojazdów do 3 lat, do 30 dni aresztu i do 5 tys. zł grzywny; jeśli stężenie alkoholu przekracza 0,5 prom., kierowcy grozi do dwóch lat więzienia i utrata prawa jazdy na 10 lat.

W Polsce najczęstszą przyczyną wypadków śmiertelnych jest przekraczanie wyznaczonej prędkości. Szanse przeżycia pieszego spadają wraz ze wzrostem prędkości samochodu - przy prędkości 30 km/h dziewięciu na dziesięciu pieszych przeżywa, podczas gdy przy prędkości 50 km/h - aż siedem osób z dziesięciu ginie.

Ze statystyk policyjnych wynika, że bezpieczeństwo na polskich drogach poprawia się. Mimo to, w całym 2012 roku zginęło 3,5 tys. osób, w tym ponad 1 tys. pieszych.

Do pierwszych wypadków na drogach doszło już wczoraj. W Białogardzie zginął jadący rowerem mężczyzna, potrącony przez samochód osobowy. W Szczecinie przed cmentarzem centralnym ranny został motocyklista, który też zderzył się z autem. A w Warszawie karambol. Sześć aut zderzyło się na drodze wyjazdowej ze stolicy. Jedna osoba trafiła do szpitala.

Czytaj więcej w Money.pl
Policjanci przed sądem za udział w awanturze Wicekomendanta Macieja Z. i Rafała M. oskarżono o publicznie znieważenie pracowników klubu oraz interweniujących policjantów, a także odmowę opuszczenia lokalu.
Poseł vs. policja. KGP już wie, kto ma rację Za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo kara pozbawienia wolności do lat 3.
Policja nie zapobiegła ustawce kibiców 15 pseudokibiców zostało zatrzymanych po bójce, do której doszło wczoraj pod stadionem piłkarskim w Lubinie.
MSW ostrzega demonstrujących narodowców W odpowiedzi na powtarzające się zarzuty o zbytnią łagodność lub też zbytnią brutalność polskiej policji, minister uznał, że jest ona umiarkowana
Tagi: dzień wszystkich świętych, policja, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz