Notowania

Przejdź na
trener
08.05.2013 14:47

Trener szkółki piłkarskiej molestował dzieci. Ma kolejne zarzuty

Ofiarami są chłopcy w wieku od 13 do 15 lat. Trenerowi może grozić kara od 2 do 12 lat więzienia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(filo/iStockphoto)

Sześć kolejnych zarzutów dotyczących seksualnego molestowania nieletnich usłyszał trener szkółki piłkarskiej z Wodzisławia Śląskiego. Liczba pokrzywdzonych chłopców wzrosła do 10, ale prokuratura nie wyklucza, że jeszcze się zmieni.

Śledztwo, które rozpoczęło się kilka miesięcy temu po doniesieniu rodziców, prowadzi Prokuratura Rejonowa w Wodzisławiu Śląskim. O przedstawieniu podejrzanemu kolejnych zarzutów poinformowała prowadząca postępowanie prokurator Ewa Świątkowska-Stec.

Z ustaleń prokuratury wnika, że do przypadków wykorzystywania podopiecznych szkółki piłkarskiej dochodziło w latach 2009-2013. Ofiarami są chłopcy w wieku od 13 do 15 lat. W postępowaniu przesłuchano już rodziców i samych nastolatków.

Trenerowi może grozić kara od 2 do 12 lat więzienia. Prokuratura nie ujawnia, czy podejrzany przyznał się do zarzutów.

Pod koniec maja upływa okres aresztowania trenera. Prokuratura zapowiada, że wystąpi o przedłużenie aresztu.

Czytaj więcej w Money.pl
Kościół w Australii przeprasza za pedofilię _ Jeden z księży przyznał się do molestowania setek dzieci, inny, że robił to przez 50 lat _.
Pedofilia nauczycieli. Chiny prowadzą śledztwo Państwowe Biuro ds. Zagranicznych Ekspertów, które wydaje cudzoziemcom certyfikaty uprawniające do uczenia w Chinach, wystosowało pilne obwieszczenie w sprawie kontroli codziennych zajęć nauczycieli
Jest problem molestowania na uczelniach Władze wyższych uczelni nie chcą dostrzegać problemu molestowania seksualnego wśród pracowników i studentów.
Tagi: trener, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz