Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
hiszpania
08.07.2013 12:57

Tragiczny wypadek autobusu w Hiszpanii

Spośród 21 osób, które przeżyły wypadek, większość odniosła ciężkie obrażenia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA.)

Dziewięć osób zginęło w katastrofie autobusu w środkowej części kraju. Spośród 21 osób, które przeżyły wypadek, większość odniosła ciężkie obrażenia.

Katastrofa wydarzyła się około godziny 8.30 rano w pobliżu miejscowości Tornadizos w prowincji Avila, około 110 kilometrów na północny zachód od Madrytu. Z nieznanych na razie przyczyn jadący z miejscowości Serranillos do miasta Avila autobus rejsowy wypadł na zakręcie z drogi i przewrócił się.

Według hiszpańskich mediów, jeden z przewiezionych do szpitala pasażerów powiedział, że kierowca jechał zbyt szybko. Jest to najtragiczniejszy wypadek autobusowy w Hiszpanii od ponad pięciu lat. W kwietniu 2008 roku dziewięciu turystów z Finlandii zginęło w prowincji Malaga na południu kraju, gdy wiozący ich autobus zderzył się z samochodem terenowym.

Czytaj więcej w Money.pl
Autokar runął w przepaść. Jest wiele ofiar Trzynaście osób zginęło, a około 30 zostało rannych w Czarnogórze w wypadku autokaru na rumuńskich numerach rejestracyjnych.
Stan polskich gimnazjalistek nadal ciężki Po wypadku polskiego autokaru na autostradzie w Bawarii w Niemczech w tamtejszych szpitalach pozostaje nadal pięć gimnazjalistek.
Wypadek autokaru z dziećmi. Nie żyje... Autokarem podróżowała młodzież z gimnazjum z Lwówka Śląskiego. Samochód zjechał na pobocze i przewrócił się.
Tagi: hiszpania, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz