Notowania

tatry
15.08.2013 17:04

Tragedia w Tatrach. 29-letnia turystka spadła, schodząc ze Świnicy

Jak wynika ze wstępnych ustaleń, prawdopodobnie mąż schodził pierwszy, usłyszał krzyk kobiety, odwrócił się, ale żony już nie było.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Gerard/REPORTER)

29-letnia turystka z Sosnowca spadła dziś w przepaść podczas schodzenia ze Świnicy (2301 m n.p.m.); zginęła na miejscu - poinformowała zakopiańska policja.

_ Turystka w trakcie schodzenia z mężem ze Świnicy najprawdopodobniej odpadła od łańcuchów i spadła z dużej wysokości, ponosząc śmierć. Wstępnie wykluczyliśmy działanie osób trzecich _ - powiedział rzecznik zakopiańskiej policji podinsp. Kazimierz Pietruch.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń, prawdopodobnie mąż schodził pierwszy, usłyszał krzyk kobiety, odwrócił się, ale żony już nie było.

Dziś w Tatrach szlaki turystyczne są oblężone, pogoda sprzyja wędrówkom. Z powodu dużego ruchu samochodowego oraz utrudnień związanych z wprowadzeniem ruchu wahadłowego na moście w Białym Dunajcu przed Zakopanem tworzą się korki.

Czytaj więcej w Money.pl
Tak turyści śmiecą w górach. Co za wstyd! 860 kilogramów śmieci zebrało ponad 3 tysiące wolontariuszy, którzy wczoraj wyruszyli sprzątać tatrzańskie szlaki w ramach akcji Czyste Tatry.
Uwaga z petardami. Obudzisz niedźwiedzia Na ulicach Zakopanego rozwieszono plakaty przypominające o tym, że spłoszone zwierzęta mogą zrobić sobie krzywdę podczas ucieczki.
Polscy taternicy uratowani na Słowacji Akcja ratownicza w masywie Gerlacha trwała aż 17 godzin.
Tagi: tatry, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz