Notowania

niemcy
10.03.2013 16:20

Tragedia w Niemczech. Nie żyje 7 dzieci

Ofiarami są kobieta i siedmioro tureckich dzieci, które miały miały od sześciu miesięcy do 16 lat.

Podziel się
Dodaj komentarz
(EPA/PAP)

Osiem osób poniosło śmierć w pożarze zespołu budynków w nocy z soboty na niedzielę w Backnang pod Stuttgartem. Ofiarami są kobieta i siedmioro tureckich dzieci - podała policja. Nic nie wskazuje na zamach lub podpalenie.

Przyczyną tragicznego pożaru był prawdopodobnie niesprawny piec - wynika ze wstępnych ustaleń policji. Ogień wybuchł na pierwszym piętrze, ogarniając szybko dalsze części budynku. Dzieci, które zginęły w pożarze, miały od sześciu miesięcy do 16 lat. Wszystkie należały do jednej rodziny - podała agencja dpa.

Strażacy uratowali trzy osoby: jedenastoletniego chłopca, jego wujka oraz babcię, którzy schronili się przed płomieniami na balkonie.

Ratownicy otoczyli opieką grupę około 50 krewnych i znajomych ofiar. Jak powiedział rzecznik policji, nie należy spodziewać się odkrycia dalszych ofiar. Ojciec rodziny znajdował się w czasie pożaru poza domem.

Do pożaru doszło na terenie dawnej fabryki wyrobów skórzanych, która składa się z kilku połączonych ze sobą budynków. W dwóch zniszczonych przez ogień mieszkaniach zameldowanych było 13 osób. Straż pożarna odebrała pierwsze zgłoszenie o pożarze około godz. 4.30. W akcji gaszenia ognia uczestniczyło 100 osób. Strażacy musieli ewakuować gości dwóch restauracji znajdujących się w piwnicach budynku. Na parterze swoja siedzibę ma Niemiecko-Tureckie Stowarzyszenie Kultury.

Czytaj więcej w Money.pl
Tragiczny pożar w Niemczech. Nie żyje 6 osób Tragiczny w skutkach pożar nieopodal Stuttgartu w Niemczech. W ogniu zginęło siedem osób w tym sześcioro dzieci.
Przez nieszczelny piecyk zginęło 14 osób W pożarze w miejscowości Titisee-Neustadt poniosło śmierć 13 niepełnosprawnych oraz opiekunka. Siedem osób zostało rannych.
Dramatyczny bilans pożaru w Niemczech Czternaście osób zginęło w pożarze, który wybuchł w zakładzie pracy dla niepełnosprawnych w Schwarzwaldzie na południowym zachodzie Niemiec.
Tagi: niemcy, pożar, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz