Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Tour de Pologne. Policja gotowa na rozpoczęcie wyścigu

0
Podziel się:

Start zaplanowano na godz. 13 w Gdańsku, natomiast metę wyznaczono w Bydgoszczy.

Tour de Pologne. Policja gotowa na rozpoczęcie wyścigu
(Piotr Kamionka/REPORTER)
bEJbYYxx

W niedzielę 528 policjantów będzie zabezpieczać w województwie pomorskim trasę liczącego 226 km pierwszego etapu kolarskiego Tour de Pologne. Start zaplanowano na godz. 13 w Gdańsku, natomiast metę wyznaczono w Bydgoszczy.

71. edycja tego wyścigu rozpocznie się na Placu Solidarności przy historycznej bramie nr 2 Stoczni Gdańskiej. Honorowym starterem będzie Lecha Wałęsa. Zawodnicy przejadą później w szpalerze 10 kilometrów przez miasto i około 13.20 na Trakcie św. Wojciecha, na rogatkach Gdańska, zaplanowano start ostry.

Pierwszy etap liczyć będzie 226 kilometrów, a jego metę zlokalizowano w Bydgoszczy, gdzie kolarze powinni dotrzeć około 18.45. Lotne premie wyznaczono w Kwidzynie i Unisławiu, natomiast premie specjalne w Pruszczu Gdańskim i Malborku.

bEJbYYxz

W związku z wyścigiem należy spodziewać się utrudnień w ruchu. W sobotę wieczorem w Gdańsku ograniczony będzie dojazd do ul. Doki. Z kolei w niedzielę od godz. 8 do 14 zostanie zamknięty rejon ulic od Wałów Piastowskich, Jana z Kolna i Marynarki Polskiej do węzła Kliniczna. Drogi, po których poruszają się kolarze, mają być zamykane 40 minut przed planowanym przejazdem, natomiast drogi dojazdowe zostaną wyłączone z ruchu do 15 minut przed pojawieniem się peletonu.

Kilka minut po starcie ostrym cykliści powinni dojechać do Pruszcza Gdańskiego, gdzie w okolicach Urzędu Miasta przy ulicy Grunwaldzkiej 20 wyznaczono pierwszą lotną premię. Grunwaldzka oraz prostopadłe do niej ulice będą zamknięte od 12.30 do 14.

Kolejnym dużym miastem na trasie wyścigu będzie Tczew - peleton przejedzie drogą krajową nr 91 ulicami Wojska Polskiego do Placu Piłsudskiego, 30 Stycznia i Bałdowską do drogi krajowej numer 22 w kierunku Malborka. Kolarze spodziewani są w Tczewie o 13.40. Wstrzymanie ruchu wzdłuż trasy nastąpi godzinę przed przyjazdem peletonu, a na drogach przecinających 30 minut przed pojawieniem się kolumny. Wyjazd z Tczewa w kierunku Pruszcza Gdańskiego zostanie zablokowany o godz. 12.40.

Do Malborka tour ma dotrzeć ok. 14.15-14.25. Po przejechaniu mostu na Nogacie kolarze pojadą lewą stroną al. Rodła, zawrócą na skrzyżowaniu z ul. Sikorskiego i ruszą drugą nitką al. Rodła w kierunku Urzędu Miasta, gdzie skręcą w lewo w pl. Słowiański (tam zlokalizowana jest premia specjalna) i ulicą Armii Krajowej wyjadą do Sztumu.

bEJbYYxF

O 13.30 zostaną zamknięte wszystkie ulice znajdujące się na trasie - aleja Rodła na całej długości, pl. Słowiański, Armii Krajowej, 500-lecia i Głowackiego. Od 13.30 nie będzie też można wjechać na wiadukt kolejowy od strony Elbląga. Ruch ma być przywrócony ok. 15.

Z Malborka kolumna wyścigu pojedzie do Kwidzyna drogą krajową nr 55. Do Sztumu uczestnicy 71. Tour de Pologne powinni dotrzeć ok. 14.45. Godzinę przed spodziewanym przybyciem wstrzymany zostanie ruch na drodze nr 55, z wjazdami z dróg bocznych oraz posesji. Odblokowanie nastąpi kilkanaście minut po wyjeździe kolarzy.

W Kwidzynie, gdzie kolarze powinni dotrzeć ok. 15.15, już od 13 zamknięty zostanie odcinek drogi krajowej nr 90 pomiędzy mostem na Wiśle a rondem na drodze krajowej nr 55 przy stacji benzynowej Lotos. W stronę Kwidzyna wyjazd z mostu będzie możliwy drogą wzdłuż wału przeciwpowodziowego i Korzeniewa oraz w stronę Marezy. W stronę Sztumu dojazd będzie możliwy drogą w kierunku Pastwy.

O 13.30 zamknięta zostanie droga nr 55 oraz ulice Malborska, Sztumska, Braterstwa Narodów, Warszawska (tam zlokalizowana jest lotna premia), 3 Maja, Kościuszki, Mostowa, Grunwaldzka i Sportowa. Natomiast o godz. 14.20 wstrzymany zostanie ruch na poprzecznych ulicach.

bEJbYYxG

W Grudziądzu, gdzie peleton spodziewany jest po 16, w godzinach od 15.30 do 16.50 zamknięte będą ulice Kwidzyńska, Paderewskiego, Piłsudskiego, Włodka, Chełmińska oraz Szosa Toruńska.

Łącznie kolarze mają do pokonania trasę liczącą 1251 kilometrów podzieloną na siedem etapów. Zwycięzca wyścigu wyłoniony zostanie w sobotę 9 sierpnia w Krakowie, gdzie odbędzie się jazda indywidualna na czas na dystansie 25 kilometrów.

Czytaj więcej w Money.pl
"Z polską innowacyjnością nie jest źle" Inwestycje przedsiębiorstw w badania i rozwój między rokiem 2011 a 2012 wzrosły o prawie 30 procent.
Powell mógł nie wiedzieć o więzieniach CIA Czterostronicowy dokument zawiera przygotowaną przez Departament Stanu USA odpowiedź na oczekiwaną publikację streszczenia liczącego ponad 6 tys. stron raportu amerykańskiego Senatu.
Rosjanie: poradzimy sobie bez jabłek z Polski Według _ Rossijskiej Gaziety _ co trzecie jabłko na rosyjskim rynku pochodziło z Polski. Teraz mają zastąpić je owoce rodzimej produkcji.
bEJbYYya
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)