Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
tomasz nałęcz
09.06.2014 11:52

Tomasz Nałęcz: Niepokojące sygnały z Niemiec

Prezydencki doradca Tomasz Nałęcz przestrzega, by nie lekceważyć sygnałów z Niemiec w sprawie rewizji poglądów na II wojnę światową.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Witold Rozbicki/Reporter)

Tak w radiowej Trójce profesor Nałęcz komentował apele niemieckiego ziomkostwa o unieważnienie dekretów Benesza, na mocy których Czesi wysiedlili Niemców sudeckich.

- _ Nie ma powodu, żeby umniejszać dramat milionów Niemców, którzy cierpieli w wyniku tego przemieszczenia. Trzeba pamiętać kto jest winny - hitleryzm i wcześniejsze entuzjastyczne poparcie przez Niemców Hitlera. To nie jest tak _- przekonywał Nałęcz. _ - Ostatnio słyszałem w Normandii, że jednym tchem Niemcy były też wymienione jako naród, który ucierpiał przez Hitlera. Owszem, w wyniku Drugiej Wojny Światowej Niemcy także ucierpiały. Tylko, że oni byli sprawcami _ - dodał.

Wynikiem wprowadzenia po wojnie w życie dekretów prezydenta Edvarda Benesza, wysiedlonych oraz wywłaszczonych zostało około 3 milionów Niemców mieszkających na terenie ówczesnej Czechosłowacji.

Czytaj więcej w Money.pl
"Rosja nie jest partnerem dla Zachodu" Minister obrony Niemiec Ursula von der Leyen zapewniła, że Niemcy bardzo poważnie traktują obawy krajów w Europie Środkowo-Wschodniej.
Niemcy: Wywiad ujawnia tajne placówki Wszystkie ośrodki prowadzą nasłuch elektroniczny, przechwytując treść prowadzonych za granicą rozmów telefonicznych i e-maili przesyłanych drogą radiową.
Ekonomiści krytykują obniżkę stóp przez EBC Szef instytutu Ifo Hans-Werner Sinn nazwał decyzje rozpaczliwą próbą skierowania kapitału na południe Europy.
Tagi: tomasz nałęcz, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz