Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

To ostatni dzień Snowdena w Moskwie. Co dalej?

0
Podziel się:

Amerykanin poprosił władze Rosji o przedłużenie azylu, ale odpowiedzi jeszcze nie dostał.

To ostatni dzień Snowdena w Moskwie. Co dalej?
(youtube.com)

Jeszcze tylko jeden dzień może spędzić w Moskwie Edward Snowden. 1 sierpnia kończy się termin azylu politycznego. Na razie nie wiadomo czy były analityk CIA pozostanie w Rosji.

On sam już na początku lipca złożył wniosek o przedłużenie azylu. Jednak odpowiedzi do tej pory nie dostał.Ponad rok temu, uciekając przed amerykańskimi służbami Snowden wylądował w Moskwie.

Ponieważ byli koledzy z agencji wywiadowczej anulowali mu paszport, analityk utknął w strefie tranzytowej lotniska Szeremietiewo. Nie mógł ani wjechać do Rosji, ani jej opuścić. Po kilku tygodniach Moskwa zgodziła się udzielić mu schronienia.

_ - To oczywiste, że trzeba było pomóc temu człowiekowi _ - mówi jego adwokat Anatolij Kuczerena. Od tamtej pory minął rok i wkrótce skończy się rosyjska gościna.

Snowden poprosił władze Rosji o jej przedłużenie, ale odpowiedzi jeszcze nie dostał. Rosyjscy dziennikarze spekulują, że Federalna Służba Migracyjna już dawno wyraziła zgodę, ale z jakiś powodów nie ujawnia swojej decyzji.

Edward Snowden jest poszukiwany w USA za zdradę i szpiegostwo. Były współpracownik wywiadu ujawnił, że amerykańskie służby prowadzą totalną inwigilację wykorzystując do tego Internet i telefonię komórkową.

Czytaj więcej w Money.pl
Snowden wróci do USA? Wygasa azyl w Rosji Azyl w Rosji wygaśnie w ostatnich dniach lipca, jeśli władze rosyjskie go nie przedłużą.
Rosjanie dziękują za nałożone sankcje Zauważają jednak, że restrykcje spowodują wzrost inflacji i realny spadek dochodów obywateli nawet o 20 procent.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)