Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

"To oskarżenie wymiaru sprawiedliwości"

0
Podziel się:

Sejmowa komisja śledcza badająca sprawę okoliczności porwaniai zamordowania raport ze swoich prac. Posłowie zajmą się dziś poprawkami do raportu.

"To oskarżenie wymiaru sprawiedliwości"
(PAP/Grzegorz Jakubowski)

Sejmowa komisja śledcza badająca sprawę okoliczności porwania zamordowania raport ze swoich prac. Posłowie zajmą się dziś poprawkami do raportu. W ich opinii można mówić, że wiele błędów było popełnionych w sprawie celowo.

To pierwsza komisja śledcza, która kończy swoje prace wspólnym raportem, bez żadnych zdań odrębnych. Jej przewodniczący Marek Biernacki z PO mówi jednak, że trudno mówić o satysfakcji.

POSŁUCHAJ MARKA BIERNACKIEGO:

Jak podkreśla Marek Biernacki, śledczy zwracają w raporcie uwagę na fakt, że błędy w śledztwie były niejednokrotnie popełnianie celowo. Zwraca uwagę, że w niektórych przypadkach policjanci nie umieli poprawnie wykonać rutynowych czynności.

POSŁUCHAJ PRZEWODNICZĄCEGO KOMISJI:

Według raportu, sprawa Krzysztofa Olewnika powinna posłużyć policji do opracowania wytycznych i cyklu szkoleń dotyczących uprowadzeń, a także określenia zasad współpracy policji z firmami detektywistycznymi. W raporcie czytamy również, że sprawami dotyczącymi porwań oraz ciężkich zbrodni powinni zajmować się prokuratorzy, którzy mają certyfikaty dostępu do tajemnic państwowych.

W dokumencie nie ma jednoznacznych stwierdzeń, dotyczących powodów długiego przetrzymywania Krzysztofa Olewnika. Komisja nie wyjaśnia także celu uprowadzenia młodego biznesmena.

Komisja rozpoczęła działalność w maju 2009 roku. Badała okoliczności uprowadzenia i zabójstwa Krzysztofa Olewnika, syna biznesmena. Dodatkowo posłowie zajmowali się między innymi kwestią prawidłowości działań dotyczących wykonania tymczasowego aresztowania i kary pozbawienia wolności wobec aresztowanych lub skazanych w tej sprawie.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/254/t133630.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/siostra;olewnika;zdruzgotana;praca;policji,26,0,784410.html) Siostra Olewnika zdruzgotana pracą policji Zakończyły się konfrontacje Danuty Olewnik-Cieplińskiej z siedmioma policjantami.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/203/t131275.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/nic;nie;potwierdza;tezy;o;zabojstwie;kosciuka,138,0,767882.html) Nic nie potwierdza tezy o zabójstwie Kościuka Prokuratura: nie ma śladów udziału osób trzecich przy śmierci zabójcy Olewnika.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/102/t77926.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/zabojca;olewnika;zostal;zamordowany,11,0,767755.html) Zabójca Olewnika został zamordowany? To dziwna śmierć, jak na samobójstwo - twierdzi lekarz, badający zwłoki Kościuka.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)