Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

To oni pożegnają Leppera w imieniu władz

Wiadomo już, że najważniejsi przedstawiciele państwa nie pojawią się pogrzebie szefa Samoobrony.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

*Na pogrzebie szefa Samoobrony i b. wicepremiera Andrzeja Leppera Kancelarię Premiera reprezentować będzie minister Bartosz Arłukowicz. Kancelarię Prezydenta - minister Dariusz Młotkiewicz. Czwartkowa uroczystość będzie miała charakter państwowy. *

O tym, że Kancelarię Prezydenta reprezentować ma Młotkiewicz, poinformowała szefowa prezydenckiego biura prasowego Joanna Trzaska-Wieczorek. Minister odpowiada w Kancelarii m.in. za finanse i administrację; zajmuje się też sprawami rolnictwa.

Z kolei rzecznik rządu Paweł Graś powiedział, że w imieniu premiera Donalda Tuska na pogrzebie Leppera obecny będzie minister Bartosz Arłukowicz, który jest pełnomocnikiem szefa rządu ds. przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu. Jak dodał, szczegóły dotyczące pogrzebu ustala z rodziną Leppera wojewoda zachodniopomorski.

Pogrzeb Leppera odbędzie się w czwartek wczesnym popołudniem. Były wicepremier zostanie pochowany w Krupach (Zachodniopomorskie), niedaleko Zielnowa, w którym mieszkał.

Ks. Andrzej Wróblewski, proboszcz parafii ze Starego Jarosławia, do której należał b. wicepremier, poinformował we wtorek PAP, że mszę żałobną zaplanowano na godz. 14. Po niej nastąpi wyprowadzenie zwłok na pobliski cmentarz.

Szef Samoobrony, b. wicepremier rządu PiS-LPR-Samoobrona został znaleziony martwy w piątek w warszawskiej siedzibie partii. Jak ujawniła prokuratura, Leppera - powieszonego w łazience na sznurze przymocowanym do worka bokserskiego - znalazł ok. godz. 16.20 jego zięć.

W poniedziałek prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie samobójstwa Leppera. Podczas sekcji zwłok nie stwierdzono obrażeń, które wskazywałyby na udział osób trzecich. W siedzibie Samoobrony nie znaleziono listu pożegnalnego.

O kulisach śmierci lidera Samoobrony czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/37/t154149.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/nowe;fakty;w;sprawie;smierci;andrzej;leppera;tego;prokurator;nie;ujawnil,213,0,888533.html) Śmierć Andrzeja Leppera. Tego prokurator nie ujawnił Policjanci znaleźli na miejscu tragedii sporą liczbę wezwań do zapłaty.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/19/t154131.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/decyzja;w;sprawie;sledztwa;dotyczacego;smierci;leppera,152,0,887960.html) Lepper w sprawie Kaczyńskiego. Bał się... Prokuratura Okręgowa w Warszawie podejmie dziś decyzję o wszczęciu śledztwa w sprawie samobójczej śmierci Andrzeja Leppera.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/14/t154126.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/prokuratura;wszczela;sledztwo;w;sprawie;smierci;andrzeja;leppera,78,0,888142.html) Śmierć Andrzeja Leppera. Prokuratura ujawnia że... Śledczy sprawdzają czy ktoś namówił lidera Samoobrony do targnięcia się na swoje życie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/14/t154126.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/andrzej;lepper;nie;zyje;to;samobojstwo,163,0,887203.html) Andrzej Lepper nie żyje. To samobójstwo? Ciało byłego wicepremiera w rządzie PiS, znaleziono w warszawskiej siedzibie partii. _ To dla nas szok _ - politycy wspominają lidera Samoobrony. Część nie wierzy w to, że targnął się na swoje życie.
Tagi: śmierć Andrzeja Leppera, pogrzeb, kraj, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz