Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

To nie są pracownicy NFZ. Fundusz ostrzega

0
Podziel się:

Lubuski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia ostrzega przed oszustami, którzy podając się za jego pracowników próbują sprzedawać ciśnieniomierze z rzekomą refundacją.

To nie są pracownicy NFZ. Fundusz ostrzega
(DrabikPany/CC BY 2.0./flickr)

Lubuski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia ostrzega przed oszustami, którzy podając się za jego pracowników próbują sprzedawać ciśnieniomierze z rzekomą refundacją NFZ.

Rzeczniczka lubuskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia Sylwia Malcher-Nowak powiedziała, że osoby, które oferują ciśnieniomierze, na pewno nie są pracownikami NFZ, a urządzenia nie są refundowane przez Fundusz._ - Bardzo prosimy o ostrożność i zgłaszanie takich zdarzeń policji _ - podkreśliła.

Od rana w środę pracownicy NFZ w Zielonej Górze odebrali kilka telefonów w sprawie sprzedawców ciśnieniomierzy, a jedna osoba zgłosiła się osobiście z pytaniem czy udzielana jest refundacja przy zakupie tego typu urządzeń.

_ - Wydaje się, że osoby te miały świadomość, iż ktoś chce je oszukać. Ciekawe jest jednak to, że faktycznie cierpią na nadciśnienie, co może oznaczać, że oszuści mają dostęp do jakiejś bazy osób zmagających się z tego typu chorobą _ - powiedziała rzeczniczka.

Dodała, że o sprawie została poinformowana policja. Potwierdził to Łukasz Kostkiewicz z zespołu prasowego lubuskiej policji i dodał, że śledczy czekają na zgłoszenia od osób pokrzywdzonych. _ - Na tej podstawie zostaną podjęte czynności mające na celu ustalenie oszustów. Pamiętajmy aby w razie jakichkolwiek wątpliwości podobne przypadki niezwłocznie zgłaszać policji _ - zaznaczył Kostkiewicz.

Z relacji pacjentów wynika, że osoby podające się za pracowników NFZ telefonicznie proponują zakup ciśnieniomierza z dofinansowaniem; pacjent odbierając paczkę od kuriera ma zapłacić _ tylko 127 zł _, a pozostałą kwotę, czyli 173 zł rzekomo dopłaca NFZ.

Czytaj więcej w Money.pl
Resort zdrowia zapomniał o chorych na raka? Pacjenci z zaawansowanym rakiem prostaty, u których wyczerpały się standardowe metody terapii, ciągle nie mają dostępu do leku ostatniej szansy - alarmują lekarze i przedstawiciele pacjentów.
Pacjenci coraz więcej dopłacają do leków Naczelna Rada Lekarska alarmuje: poziom współpłacenia jest niebezpieczny.
Przepłacamy za refundowane leki Lekarze przepisują na sto procent leki, które są na liście refundacyjnej bo nie chcą ryzykować płacenia kar.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)