Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

To już ostatnie dni Ariela Szarona. Lekarze nie wierzą w cud

0
Podziel się:

Izraelscy lekarze nie wierzą w cud.

To już ostatnie dni Ariela Szarona. Lekarze nie wierzą w cud
(PAP/EPA/JIM HOLLANDER)
bECgVeTF

Medycy ze szpitala koło Tel Awiwu poinformowali, że stan zdrowia byłego premiera Ariela Szarona wciąż się pogarsza i prawdopodobnie nie ma już szans na wyzdrowienie.

Ariel Szaron od ośmiu lat jest sztucznie utrzymywany przy życiu przez szpitalną aparaturę po wylewie, którego doznał w 2006 roku. Od początku tego roku jego stan zdrowia systematycznie się pogarsza, a najważniejsze organy przestają funkcjonować.

Lekarze ze szpitala w Tel Haszomer mówią, że Szaron "walczy o życie jak lew", ale walkę prawdopodobnie przegra.

bECgVeTH

"Nie jestem optymistą, biorąc pod uwagę ostatnie lata, które tu spędził. Ale modlę się za niego i życzę mu, by nie cierpiał" - podkreślił dyrektor szpitala Zew Rotstein. Jak mówił, w jego ocenie są to ostatnie chwile życia byłego premiera.

Przy łóżku Szarona cały czas są jego dwaj synowie. Władze Izraela potwierdziły, że rozpoczęto już przygotowania do oficjalnego, państwowego pogrzebu Ariela Szarona. Chcą, by na uroczystości przyjechało wielu obecnych i byłych światowych liderów.

Ariel Szaron to jeden z najważniejszych, ale i najbardziej kontrowersyjnych izraelskich polityków ostatnich lat. Jeszcze jako żołnierz z sukcesami walczył we wszystkich najważniejszych wojnach, jakie Izrael toczył od połowy XX wieku. Opowiadał się za żydowskim osadnictwem na Zachodnim Brzegu, ale równocześnie to właśnie on wycofał izraelskie wojsko i osadników ze Strefy Gazy.

Czytaj więcej w Money.pl
Ariel Szaron w stanie krytycznym Były premier Izraela leży w szpitalu już od ośmiu lat. Jest w śpiączce po przebytym udarze. Władze państwowe już szykują jego pogrzeb.
To ostatnie chwile Ariela Szarona Szaron zapadł w śpiączkę po udarze mózgu w 2006 roku, po którym lekarze nie spodziewali się jego powrotu do normalnego życia. Od tego czasu niekiedy otwierał oczy i poruszał palcami.
Przygotowują pogrzeb Szarona. Choć ten żyje Według żydowskiego obrządku zmarły powinien być pochowany w ciągu 24 godzin. Izrael chciałby w ten sposób dać czas na przyjazd wielu obecnym i byłym światowym liderom.
bECgVeUi
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)