Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
odszkodowania
16.02.2011 12:24

To jeszcze nie koniec sporu o odszkodowania za CASĘ

Rodziny chcą od armii 250 tysięcy złotych na osobę. Ugoda być może za tydzień.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Jerzy Undro)

Aktualizacja: 14:30

_ - Za tydzień spotkamy się ponownie z przedstawicielami Ministerstwa Obrony Narodowej. Ugodę powinniśmy zawrzeć do końca lutego - _ powiedział pełnomocnik rodzin, mecenas Sylwester Nowakowski. Rodziny ofiar katastrofy samolotu CASA mają nadzieję na osiągnięcie porozumienia z armią w sprawie wypłaty odszkodowań.

Mecenas Nowakowski spotkał się dziś z przedstawicielami MON. Strony próbują wypracować ostateczne porozumienie, które zostanie zawarte przed sądem. Poprzednie spotkanie w tej sprawie odbyło się tydzień temu.

Pełnomocnik rodzin, mecenas Sylwester Nowakowski powiedział, że rozmowy zakończą się najprawdopodobniej 28 lutego. Wtedy właśnie strony spotkają się w sądzie._ - Jest czas na wymianę pism i doprecyzowanie stanowisk - _ powiedział Nowakowski.

POSŁUCHAJ SYLWESTRA NOWAKOWSKIEGO:

Nie wiadomo, jaką kwotę odszkodowania proponuje MON, bowiem zasłania się tajemnicą negocjacji. Rodziny dwudziestu ofiar katastrofy samolotu wojskowego pod Mirosławcem w 2008-mym roku już w ubiegłym roku złożyły pozwy przeciwko MON, domagając się odszkodowań.

Po ogłoszeniu propozycji dla rodzin ofiar tragedii smoleńskiej, bliscy ofiar katastrofy CASY chcą takiego samego zadośćuczynienia, jakie Prokuratoria Generalna Skarbu Państwa zaproponowała rodzinom ofiar katastrofy smoleńskiej.

Chodzi o kwotę 250 tysięcy złotych. Mecenas Nowakowski potwierdza, że w negocjacjach pojawia się ta kwota. Zaznacza jednak, że wysokość odszkodowań może się zmienić.

Rodziny ofiar katastrofy CASY czuły się dyskryminowane przez MON i zarzucały resortowi opieszałość. Ogółem do MON wpłynęło 67 przedsądowych wezwań do zapłaty zadośćuczynienia. Sprawą zajmuje się powołany 20 stycznia tego roku przez ministra obrony narodowej Bogdana Klicha Zespół do spraw udziału Ministerstwa Obrony Narodowej w przedsądowym postępowaniu w sprawie ugody .

Ponad dwa lata od katastrofy, a spór trwa

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/125/t95101.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/raporty/artykul/panstwo;czekaja;rekordowe;odszkodowania;przez;katastrofy,64,0,761920.html) Państwo czekają rekordowe odszkodowania. Przez katastrofy 10-krotnie wyższych kwot niż do tej pory zażądają prawnicy, reprezentujący rodziny ofiar z Mirosławca i Katowic.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/103/t87143.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/sa;rozmowy;o;odszkodowaniach;za;case,229,0,769253.html) Są rozmowy o odszkodowaniach. Za CASĘ Rodziny ofiar oczekują od MON decyzji w sprawie odszkodowań.
Tagi: odszkodowania, wiadomości, kraj, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz