Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Terroryzm w Wielkiej Brytanii. Policja zatrzymała 9 podejrzanych

0
Podziel się:

Policjanci przeszukali mieszkania i biura w stolicy.

Terroryzm w Wielkiej Brytanii. Policja zatrzymała 9 podejrzanych
(rustythedog/iStockphoto)
bFeXmoJh

Zatrzymanym zarzuca się wspieranie i przynależność do organizacji terrorystycznej, a także nawoływanie do zamachów. Aresztowani to mężczyźni w wieku od 22 do 51 lat. Zostali ujęci przez funkcjonariuszy antyterrorystycznych oddziałów londyńskiej policji metropolitalnej.

Policjanci przeszukali także 19 miejsc w stolicy i mieście Stoke-on-Trent w środkowej części Wielkiej Brytanii, w tym mieszkania i biura. Londyńska policja podała, że operacja nie jest związana z bezpośrednim zagrożeniem dla kraju, ale jest częścią szerszych działań wymierzonych w terrorystów islamskich.

W zeszłym miesiącu władze Wielkiej Brytanii podwyższyły poziom zagrożenia do drugiego od góry. _ Poważny _ oznacza, że Londyn bierze pod uwagę duże prawdopodobieństwo ataku. Premier David Cameron oceniał, że dżihadyści walczący w Iraku i Syrii stanowią największe w historii zagrożenie dla bezpieczeństwa publicznego.

bFeXmoJj

Brytyjski instytut badający zjawisko religijnej i politycznej radykalizacji muzułmanów (ICSR) szacuje, że w szeregach dżihadystów walczyło do tej pory ok. 12 tys. bojowników z 80 państw.

Czytaj więcej w Money.pl
Zaskakujący efekt szkockiego referendum W Partii Konserwatywnej trwa dyskusja jak zrealizować obietnicę równych praw samorządowych dla wszystkich czterech krajów Zjednoczonego Królestwa, w tym Anglii.
Wielka Brytania zapłaci Francji 5 mln euro za... Ministrowie zapowiedzieli też ściślejszą współpracę policji obu krajów.
Dyskusja o niepodległości Szkocji powróci Temat może powrócić w czasie zapowiadanego przez premiera Davida Camerona referendum w sprawie wyjścia Wielkiej Brytanii z UE.
bFeXmoJK
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)