Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Terroryzm w Wielkiej Brytanii. Planowali gigantyczny zamach

Oskarżeni - wszyscy trzej pochodzą z Birmingham - nie przyznali się do winy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(RachelH_/CC/Flickr)

Trzej Brytyjczycy odpowiadający przed londyńskim sądem za przygotowywanie aktów terroru planowali samobójcze zamachy bombowe, które mogły się okazać tragiczniejsze w skutkach niż zamachy z 7 lipca 2005 roku w Londynie - oświadczył prokurator.

W samobójczych zamachach w pociągach londyńskiego metra i w autobusie, dokonanych w 2005 roku przez czterech brytyjskich islamistów, zginęły 52 osoby, a ponad 700 odniosło obrażenia.

Według prokuratury oskarżeni w rozpoczętym dziś procesie - 31-letni Irfan Naseer, 27-letni Irfan Khalid i również 27-letni Ashik Ali - byli kluczowymi postaciami spisku.

_ - Policja pokrzyżowała plan dokonania aktu lub aktów terroryzmu na potencjalnie większą skalę niż zamachy bombowe w Londynie w 2005 roku _ - podkreślił prokurator Brian Altman.

Powiedział, że oskarżeni zamierzali dokonać ataku samobójczego, detonując do ośmiu bomb w plecakach, a także zdetonować bomby z zapalnikami czasowymi w zatłoczonych miejscach. Zostali zatrzymani jeszcze zanim określili cele i szczegóły zamachów.

Oskarżeni - wszyscy trzej pochodzą z Birmingham - nie przyznali się do winy.

Czytaj więcej w Money.pl
Wywiad ostrzega: Brytyjczycy zagrożeniem - Wychodzimy z okresu zagrożenia wyraźnego i sprecyzowanego, aby wejść w fazę zagrożenia mniej jednolitego, bardziej rozproszonego - powiedział szef brytyjskiego kontrwywiadu.
Pasażerowie z Londynu mogą odetchnąć Trzy dni protestów zaplanowane były na 16 stycznia, 3 i 13 lutego. Związkowcy zdecydowali się jednak na dalsze rozmowy.
Oskarżony o terroryzm nie uniknie ekstradycji Sąd w Londynie uznał, że nie ma powodów, by opóźnić ekstradycję radykalnego duchownego islamskiego Abu Hamzy al-Masriego do USA.
Tagi: terroryzm w wielkiej brytanii, terroryzm, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz