Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Terroryzm w Syrii. Dżihadyści uprowadzili i zabili kamerzystę

0
Podziel się:

Za jego zaginięcie odpowiadali dżihadyści Państwa Islamskiego w Iraku i Lewancie (ISIL).

Terroryzm w Syrii. Dżihadyści uprowadzili i zabili kamerzystę
(Polaris/East News)

_ _Jaser Fajsal al-Dżumaili jest pierwszym zagranicznym dziennikarzem, na którym wykonano wyrok śmierci w tzw. strefach wyzwolonych w Syrii - podał przedstawiciel RsF w rejonie Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej Soazig Dollet. Za śmierć reportera odpowiadają dżihadyści Państwa Islamskiego w Iraku i Lewancie (ISIL).

Strefy wyzwolone to obszary kontrolowane przez rebeliantów walczących od 2011 roku z reżimem prezydenta Baszara el-Asada.

Bojownicy ISIL w końcu listopada rozstrzelali w Syrii dowódcę rywalizującej z nimi grupy rebeliantów i sześciu jego żołnierzy.

W zeszłym miesiącu przywódca Al-Kaidy Ajman al-Zawahiri nakazał rozwiązanie ISIL, organizacji stworzonej przez szefa Al-Kaidy w Iraku Abu Bakra al-Bagdadiego, zlecając bojownikom podporządkowanie się drugiej związanej z Al-Kaidą organizacji czynnej w Syrii - Frontowi al-Nusra.

Czytaj więcej w Money.pl
Dziennikarz zginął w bombardowaniu w Syrii Mohaf el-Modahi zginął wczoraj podczas walk w mieście Dajr az-Zaur na wschodzie kraju. Na froncie pracował od początku konfliktu.
Polski dziennikarz w rękach islamistów Agencja Reuters informuje, że w Syrii uprowadzono polskiego fotoreportera Marcina Sudera.
Problemy z dostawami pomocy dla Syrii WFP wyraził głębokie zaniepokojenie losem wielu Syryjczyków w rejonach ogarniętych walkami, m.in. wokół Damaszku.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)