Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
terroryzm w syrii
16.08.2014 22:08

Terroryzm w Syrii. 700 egzekucji w dwa dni

Zabijano głównie członków syryjskiej grupy etniczno-religijnej Szuaitat, których dżihadyści uważają za niewiernych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Polaris/East News)

Dżihadyści z Państwa Islamskiego dokonali w ciągu dwóch tygodni w syryjskiej prowincji Dajr az-Zaur egzekucji 700 osób, w większości cywili - podało Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka. Syryjska koalicja opozycyjna kieruje do świata dramatyczny apel o pomoc.

Egzekucje odbywały się m.in. w miejscowościach Szuaitat, Garanisz i Abu Hamam od razu w pierwszych dniach po ich zdobyciu przez oddziały islamskich ekstremistów w dniu 11 sierpnia. Zabijano głównie członków syryjskiej grupy etniczno-religijnej Szuaitat, których dżihadyści uważają za _ niewiernych _.

Państwo Islamskie ogłosiło, że będą oni _ masowo eliminowani _, ponieważ _ nie zasługują na to, aby dać im chwilę wytchnienia, na bezpieczeństwo, na posiadanie pieniędzy, rodzin i żon _.

Sposób dokonywania egzekucji tych ludzi przez Państwo Islamskie Obserwatorium określa jako _ ludobójstwo _. Najpierw morduje się na ich oczach członków rodzin, a następnie ścina się im głowy, które wbite na pal wystawiane są na widok publiczny.

Obserwatorium dysponuje już listami zawierającymi dane większości ofiar okrucieństwa Państwa Islamskiego.

Suniccy ekstremiści proklamowali pod koniec czerwca tego roku islamski kalifat Iraku i Syrii po zdobyciu przez ich oddziały znacznych obszarów na północy tych państw.

W samej Syrii od początku powstania, które przerodziło się w krwawą wojnę domową, to jest od marca 2011 roku, zginęło ponad 171 000 ludzi - podaje Obserwatorium Praw Człowieka.

Opozycyjna Syryjska Koalicja Narodowa zwróciła się w sobotę do wspólnoty międzynarodowej, a w szczególności do Stanów Zjednoczonych, z apelem o broń, aby powstańcy mogli skuteczniej stawić czoło ofensywie Państwa Islamskiego.

_ - Jeśli wspólnota międzynarodowa nie uczyni czegoś, aby przeszkodzić dalszej masakrze w Syrii, stanie się wspólniczką tej rzezi _ - powiedział na konferencji prasowej w Kairze przewodniczący Koalicji Hadi Bahra.

Czytaj więcej w Money.pl
Hillary Clinton gani Obamę. Ma powody Zbyt ostrożna polityka zagraniczna prezydenta USA Baracka Obamy w Syrii przyczyniła się do ekspansji dżihadystów w Syrii i Iraku - oceniła była sekretarz stanu Hillary Clinton.
Zachód, popierając opozycję, popełnił błąd? Zachód, popierając opozycję, popełnił błąd, powinien stanąć murem za Baszarem al-Asadem?
Nawet oni ostrzegają przed islamistami Dowódca głównej siły powstańczej walczącej z reżimem Baszara el-Asada, ostrzegł przed _ katastrofą _, jaka grozi Syrii w związku z ofensywą dżihadystów.
Tagi: terroryzm w syrii, syria, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz