Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
terroryzm
29.08.2013 10:26

Terroryzm w Indiach. Zatrzymany został domniemany szef Indyjskich Mudżahedinów

- Yasin Bhatkal został zatrzymany w nocy w środę w stanie Bihar na północy - poinformował minister spraw wewnętrznych Indii.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AP/Fotolink/East News)

Policja w Indiach zatrzymała 30-letniego Yasina Bhatkala, domniemanego szefa grupy terrorystycznej Indyjscy Mudżahedini (IM), jednego z najbardziej poszukiwanych ludzi w kraju - ogłosiło MSW. Indyjscy Mudżahedini są oskarżani o wiele zamachów bombowych w kraju.

_ - Yasin Bhatkal został zatrzymany wczoraj w nocy w stanie Bihar na północy _ - poinformował minister spraw wewnętrznych Sushil Kumar Shinde, cytowany przez portal BBC News. Stan ten leży przy granicy z Nepalem.

Minister dodał, że Bhatkal jest w areszcie policyjnym w Biharze i jest przesłuchiwany. Indyjscy Mudżahedini ogłosili o swoim istnieniu w 2008 roku, kiedy przyznali się do serii zamachów w Dźajpurze na północnym zachodzie Indii. Zginęło w nich ok. 80 osób. Ugrupowanie oskarżane jest też o ataki m.in. w Bangalurze i Delhi w 2010 roku oraz Hajdarabadzie w 2013 roku.

Czytaj więcej w Money.pl
Porwany Kanadyjczyk uwolniony w Kolumbii 47-letni Gernot Wober, wiceprezes kanadyjskiej firmy wydobywczej Braewal Mining Corporation, która w Kolumbii zajmuje się eksploatacją złóż złota, został uprowadzony w styczniu.
22 osoby zginęły w krwawych atakach Ataki przeprowadzili dążący do destabilizacji państwa rebelianci - poinformowały irackie władze cywilne i wojskowe.
Tu cebula ma znaczenie polityczne Cebula to podstawowy element diety hindusów. Od lipca zdrożała pięciokrotnie. To znak, że gospodarka Indii jest w poważnym kryzysie.
Tagi: terroryzm, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz