Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
terroryzm
06.08.2012 06:34

Terroryzm w Hiszpanii. Dwóch Czeczenów oskarżonych

Czeczenów zatrzymano w środę, zaś w czwartek aresztowano jeszcze obywatela Turcji, który miał odpowiadać za logistykę w organizacji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Hiszpański sąd postawił wczoraj zarzuty przynależności do organizacji terrorystycznej i posiadania materiałów wybuchowych dwóm obywatelom Rosji narodowości czeczeńskiej, zatrzymanym w środę.

Na zdj. sędzia Pablo Ruz

Pozostaną oni w areszcie do wyznaczenia daty dalszego postępowania sądowego.

Sąd poinformował, że istnieją dowody na to, iż mężczyźni _ należeli do organizacji terrorystycznej lub tworzyli jej część _. Według komunikatu sądu zatrzymani to Eldar Magomiedow i Muhamed lub Muhammad Adamow; rosyjski portal internetowy Newsru.com twierdzi, że drugie nazwisko nie jest prawdziwe.

O pozostawieniu zatrzymanych w areszcie zadecydował sędzia Pablo Ruz po zapoznaniu się z dowodami przesłanymi przez resort sprawiedliwości USA, wymiar sprawiedliwości Francji, policję z Gibraltaru oraz Rosji.

Według rosyjskich materiałów Magomiedow jest powiązany z międzynarodowymi organizacjami terrorystycznymi i od 2010 roku był w Pakistanie i Afganistanie - poinformował sąd. W oświadczeniu podano też listę pseudonimów, jakimi posługiwali się mężczyźni, przy których w czasie zatrzymania nie znaleziono żadnych dokumentów.

Mężczyzn zatrzymano w środę w środkowej Hiszpanii, a MSW tego kraju poinformowało o tym w czwartek, dodając, że aresztowano również obywatela Turcji, który miał odpowiadać za logistykę w organizacji.

Czytaj więcej w Money.pl
Zatrzymali go bo chciał zabić prezydenta Członek organizacji baskijskich separatystów ETA Juan Maria Mugica Dorronsoro, podejrzany o próbę zamachu w 2001 roku trafił do aresztu.
Zatrzymali bibliotekarza Al-Kaidy Hiszpańska policja zatrzymała domniemanego członka Al-Kaidy.
U naszych sąsiadów jest Al-Kaida. Zatrzymanie Halil S. jest podejrzewany o to, że wspierał finansowo i logistycznie trzech innych domniemanych terrorystów z tzw. komórki z Duesseldorfu.
Tagi: terroryzm, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz