Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Terroryzm w Europie. Norwegia czuje się bardziej bezpieczna

0
Podziel się:

Władze twierdzą, że atak, który miał zostać przeprowadzony w Norwegii, obecnie krajowi nie grozi.

Terroryzm w Europie. Norwegia czuje się bardziej bezpieczna
(gee/CC/Flickr)
bEKAkHfp

Rząd Norwegii odwołał dziś alarm terrorystyczny ogłoszony przed tygodniem w związku z groźbą zamachów ze strony grupy islamistycznej. Władze twierdzą, że atak, który miał zostać przeprowadzony w Norwegii, obecnie krajowi nie grozi.

_ Prawdopodobieństwo, że wstępne dane były poprawne, zmalało. Toteż zagrożenie atakiem jest obecnie mniejsze _ - powiedziała dyrektor norweskiej Agencji Bezpieczeństwa Narodowego (PST) Benedicte Bjoernland.

Norweskie siły bezpieczeństwa postawiono w stan gotowości 24 lipca, gdy policja otrzymała informację, że islamistyczni bojownicy, którzy planują zamachy na Zachodzie, opuścili już Syrię i najpewniej są w drodze do Norwegii. Kraj ten był wymieniany wśród ich celów.

bEKAkHfr

Po odwołaniu alarmu Norwegia będzie mogła obecnie złagodzić kontrolę graniczną i wycofać z ulic wzmocnione patrole policyjne - pisze agencja Reuters.

Rządy państw skandynawskich ustawicznie ostrzegają, że setki osób podróżują ze Skandynawii do Syrii, gdzie od 2011 roku trwa wojna domowa i gdzie przechodzą szkolenie bojowe. Te osoby, zdaniem skandynawskich rządów, stanowią duże zagrożenie, gdyż mogą po powrocie wywrzeć duży wpływ na lokalne społeczności muzułmańskie.

Czytaj więcej w Money.pl
Norwegia obawia się zamachowców z Syrii Wczoraj podano, że Islamistyczni bojownicy, którzy planują zamachy na zachodzie Europy, opuścili Syrię i mogą być w drodze do Norwegii.
Norwegowie czekają na atak islamistów? Drugi dzień z rzędu na norweskich lotniskach i dworcach kolejowych rozmieszczono dodatkowe siły.
Islamiści mogą planować zamach w Norwegii Rząd wprowadza nadzwyczajne środki bezpieczeństwa.
bEKAkHfS
wiadomości
wiadmomości
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)