Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Terroryzm w Egipcie. Zabito lidera dżihadystów na Synaju

0
Podziel się:

Według niektórych źródeł, przywódca dżihadystów został zastrzelony przez siły bezpieczeństwa, według innych - przez nieznanych sprawców.

Terroryzm w Egipcie. Zabito lidera dżihadystów na Synaju
(AP/Fotolink/East News)

Na Synaju zabito lidera dżihadystycznego ugrupowania Ansar Bajt al-Makdis, odpowiedzialnego za wiele ataków na półwyspie - poinformowały w nocy egipskie władze.

Według niektórych źródeł, przywódca dżihadystów został zastrzelony przez siły bezpieczeństwa, według innych - przez nieznanych sprawców. W strzelaninie zginęło także od trzech do pięciu bojowników Ansar Bajt al-Makdis.

Po obaleniu w lipcu 2013 roku przez armię islamistycznego prezydenta Mohammeda Mursiego ugrupowanie Ansar Bajt al-Makdis, mające siedzibę na Synaju i wzorujące się na Al-Kaidzie, nasiliło ataki na wojsko, policję, a także zagranicznych turystów.

Czytaj więcej w Money.pl
W Egipcie większość chce odsunąć Mursiego Wyniki ankiety przeprowadzonej przez mający siedzibę w Waszyngtonie ośrodek Pew Research Center (Pew) rysują obraz kraju znacznie bardziej podzielonego, niż utrzymują zwolennicy Sisiego
Surowe wyroki dla blisko 200 więźniów Wśród skazanych są studenci uniwersytetu w mieście Mansura i członkowie Bractwa Muzułmańskiego.
Uniewinniono uczestników zamieszek w Kairze Oskarżenia dotyczyły udziału w protestach 16 sierpnia 2013 roku.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)