Notowania

Przejdź na
walka z terroryzmem
26.12.2012 17:13

Terroryzm na świecie. Służby udaremniły zamachy

Siły bezpieczeństwa Zjednoczonych Emiratów Arabskich we współpracy ze służbami Arabii Saudyjskiej rozbiły zorganizowaną grupę, która planowała ataki terrorystyczne.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/ EPA)

Siły bezpieczeństwa Zjednoczonych Emiratów Arabskich (ZEA) we współpracy ze służbami Arabii Saudyjskiej rozbiły zorganizowaną grupę, która planowała ataki terrorystyczne. Zatrzymano obywateli ZEA i Saudyjczyków.

Członkowie tej grupy weszli w posiadanie materiałów i sprzętu do prowadzenia operacji terrorystycznych w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Arabii Saudyjskiej i niektórych innych _ bratnich państwach _ - napisała agencja WAM, nie podając szczegółów.

Reuters pisze, że użytym przez WAM określeniem _ dewiacyjna grupa _ władze Arabii Saudyjskiej często posługują się wobec Al-Kaidy.

W Zjednoczonych Emiratach Arabskich nie dochodziło dotąd do ataków Al-Kaidy, bądź innych ugrupowań islamistycznych. W tym roku zatrzymano tam ponad 60 lokalnych islamistów, podejrzanych o powiązania z którymś z zagranicznych ugrupowań i o stwarzanie zagrożenia dla bezpieczeństwa narodowego.

Zatrzymani, należący do islamistycznej grupy al-Islah, przyznali się do utworzenia tajnej organizacji w siłach zbrojnych, z zamiarem przejęcia władzy i ustanowienia państwa islamskiego - informowały we wrześniu lokalne media. Grupa al-Islah zaprzeczyła tym oskarżeniom.

Czytaj więcej w Money.pl
Alarm bombowy w Bonn. Zatrzymany radykał Omar D. został zatrzymany po południu w centrum Bonn.
Apeluje o koniec agresji. Przez próbę zamachu Eugeniusz Grzeszczak zwrócił się z prośbą do prezydium Sejmu o skierowanie do wszystkich sił politycznych apelu o wygaszenie agresji we wzajemnych relacjach.
O krok od zamachu na Sejm. Podejrzany nie działał sam Aresztowany prowadził próbne eksplozje, miał w mieszkaniu mnóstwo materiałów wybuchowych i próbował zwerbować grupę zbrojną.
Tagi: walka z terroryzmem, terroryzm, zamach, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz