Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Terroryzm na świecie. Krytyka raportu USA

0
Podziel się:

Izraelska policja skrytykowała uwzględnienie ataków przeprowadzanych przez żydowskich ekstremistów na Palestyńczykach.

Terroryzm na świecie. Krytyka raportu USA
(Willeecole/Dreamstime)

Izraelska policja skrytykowała uwzględnienie ataków przeprowadzanych przez żydowskich ekstremistów na Palestyńczykach w dorocznym raporcie amerykańskiego Departamentu Stanu na temat terroryzmu na świecie.

Po raz pierwszy Departament Stanu w opublikowanym w środę raporcie zwrócił uwagę na wzrost liczby ataków antypalestyńskich w Izraelu, znanych pod hasłem _ Cena do zapłaty _.

_ - Ataki ekstremistycznych osadników żydowskich na mieszkańców, ich własność czy miejsca kultu Palestyńczyków na Zachodnim Brzegu są faktem i w większości nie nastąpiły po nich dochodzenia _ - napisali autorzy raportu, powołując się na ONZ i organizacje pozarządowe.

Rzecznik izraelskiej policji Micky Rosenfeld ocenił jednak, że ataki nie mają żadnego związku z zagrożeniami z obszaru terroryzmu, które są wspomniane w pozostałej części raportu.

_ - Nie można porównywać incydentów kryminalnych z motywów nacjonalistycznych i incydentów związanych z terroryzmem _ - powiedział agencji AFP Rosenfeld. _ Nie można porównywać aktów terroru, morderstw Żydów z zimną krwią i wandalizmu tego rodzaju _ - dodał.

Wskazał, że _ pewne śledztwa są w toku _, a czterech żydowskich osadników podejrzanych o niedawne wymalowanie graffiti na meczecie na północy Izraela umieszczono pod dozorem policji.

W raporcie Departamentu Stanu napisano, że w sumie w 2013 roku na świecie zanotowano 9707 zamachów terrorystycznych, w wyniku których zginęło 17,8 tys. osób, a ponad 32,5 tys. doznało obrażeń. Ponadto ok. 3 tys. osób zostało porwanych.

Mimo że zamachy terrorystyczne miały miejsce w 93 różnych krajach, to były mocno skoncentrowane geograficznie. Ponad połowa wszystkich ataków (57 proc.) a także zgonów (66 proc.) i obrażeń (73 proc.) wywołanych tymi atakami, miała miejsce w trzech krajach: Iraku, Pakistanie i Afganistanie.

Czytaj więcej w Money.pl
Co najmniej 100 ofiar krwawego zamachu Do co najmniej 100 osób wzrosła liczba ofiar śmiertelnych wczorajszych eksplozji dwóch samochodów pułapek, do których doszło w centrum miasta Hims, na zachodzie Syrii.
Walki w Afganistanie. 60 zabitych rebeliantów Walki zaczęły się od ataku rebeliantów na jedną z baz wojskowych.
Separatyści uwolnili zakładników Uczestnicy pokojowej manifestacji zostali schwytani przez prorosyjskich separatystów i bojówkarzy.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)