Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Terroryzm na świecie. "Dżihad Jane" skazana na 10 lat więzienia

0
Podziel się:

Amerykanka przeprosiła w sądzie za bezkrytyczne trzymanie się instrukcji terrorystów. Przyznała, że dżihad był jej obsesją.

Terroryzm na świecie. "Dżihad Jane" skazana na 10 lat więzienia
(micmol /CC BY-NC-SA 2.0/Flickr)

Amerykanka Colleen R. LaRose, używająca pseudonimu _ Dżihad Jane _, została skazana w Filadelfii na 10 lat więzienia za udział w nieudanym spisku, mającym na celu zabicie szwedzkiego artysty Larsa Vilksa, który przedstawił Mahometa jako psa.

Ugrupowanie związane z Al-Kaidą wyznaczyło nagrodę 100 tys. dolarów za głowę Vilksa. 50-letnia obecnie LaRose przyznała się do udziału w spisku terrorystów, którzy chcieli zabić szwedzkiego rysownika.

Według prokuratury pomagała też podejrzanym o terroryzm obcokrajowcom, którzy chcieli prowadzić tzw. świętą wojnę w Europie i Azji. Była przekonana, że jako biała kobieta o jasnych włosach zdoła wtopić się w tłum i uniknąć podejrzeń, że jest islamską terrorystką.

Groziło jej nawet dożywocie, ale - jak podkreśliła prokuratura - LaRose, aresztowana w 2009 roku, udzieliła organom ścigania znaczącej pomocy w innych sprawach związanych z terroryzmem.

LaRose przeprosiła w sądzie za bezkrytyczne trzymanie się instrukcji terrorystów. Przyznała, że dżihad był jej obsesją. - _ Byłam w transie _ - powiedziała. Zapewniała też, że nie chce już uczestniczyć w dżihadzie.

Czytaj więcej w Money.pl
10-latka miała wykonać zamach samobójczy Dziewczynka powiedziała na konferencji prasowej afgańskiego MSW, że brat nałożył jej kamizelkę z materiałami wybuchowymi. Miał ją wysadzić przez zdalne odpalenie przy posterunku policji, ale uciekł gdy zaczęła szlochać.
Al-Kaida przejęła kontrolę w Faludży Siły rządowe straciły całkowicie kontrolę nad Faludżą, która dostała się w ręce powiązanej z Al-Kaidą ekstremistycznej organizacji Islamskie Państwo Iraku i Lewantu.
Putin wypowiada wojnę terrorystom Putin zapowiedział, że Rosja będzie niezłomnie, brutalnie i konsekwentnie walczyć z terrorystami aż do ich całkowitego unicestwienia.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)