Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Terroryzm w Wielkiej Brytanii. Zatrzymano sześcoiro podejrzanych

0
Podziel się:

Policja zatrzymała w Londynie trzech mężczyzn w ramach śledztwa w sprawie terroryzmu islamskiego. Ssą podejrzani o zlecanie aktów terroru, ich przygotowywanie bądź podżeganie do takich aktów.

Terroryzm w Wielkiej Brytanii. Zatrzymano sześcoiro podejrzanych
(RachelH_/CC/Flickr)

Brytyjska policja poinformowała o zatrzymaniu w Londynie, Portsmouth i Farnborough trzech mężczyzn i trzech kobiet w ramach operacji antyterrorystycznej związanej z wojną domową w Syrii.

Podkreślono, że akcje policji miały związek _ z konfliktami za granicą _ i nie wiązały się z _ żadnym bezpośrednim zagrożeniem dla lokalnych społeczności, w których je przeprowadzono, ani gdziekolwiek indziej w Zjednoczonym Królestwie _.

Wczoraj policja zatrzymała w Londynie trzech mężczyzn w wieku 24, 21 i 25 lat w ramach śledztwa w sprawie _ terroryzmu islamskiego _. Zatrzymani są podejrzani o zlecanie aktów terroru, ich przygotowywanie bądź podżeganie do takich aktów.

Tydzień temu policja zatrzymała również w brytyjskiej stolicy pięć osób w ramach dochodzenia w sprawie powiązanej z islamistyczną działalnością terrorystyczną. Reuters pisze, powołując się na nie określone bliżej europejskie źródło, że detektywi nie wykluczali, iż akcja ta pokrzyżowała plany zaatakowania celów w Wielkiej Brytanii. Plany te miały być we wczesnej fazie przygotowań.

Trzech z zatrzymanych tydzień temu pozostaje w rękach policji, dwóch zostało zwolnionych w wczoraj.

We wrześniu brytyjska policja zatrzymała 11 osób w ramach operacji antyterrorystycznych.

Pod koniec sierpnia Wielka Brytania podniosła stopień zagrożenia terrorystycznego do poziomu drugiego w pięciostopniowej skali ze względu na możliwe zamachy dżihadystów z ugrupowania Państwo Islamskie (IS). Drugi stopień alertu oznacza wysokie prawdopodobieństwo ataku, choć bez informacji wywiadowczych wskazujących na jego bezpośrednią bliskość.

Od września IS umieściło w sieci nagrania z egzekucjami dwóch Brytyjczyków - Davida Hainesa i Alana Henninga.

Wielka Brytania uczestniczy w prowadzonej przeciwko dżihadystom misji w Iraku z udziałem USA, Francji i Australii. 7 lipca 2005 roku czterej brytyjscy islamiści dokonali zamachów w Londynie. Zginęły 52 osoby, w tym trzy Polki, a ponad 700 ludzi odniosło obrażenia.

Czytaj więcej w Money.pl
Publiczna egzekucja. Zabili cztery osoby Egzekucji dokonano we wsi Samra położonej na północ od Bagdadu, niedaleko miasta Tikrit. Zabity, 37-letni kamerzysta pracował dla lokalnej stacji telewizyjnej Sama Salaheddine.
Uzbekistan wspiera Państwo Islamskie Terrorystyczne ugrupowanie IRU zintensyfikowało werbunek i trening bojowników w przygranicznych rejonach Pakistanu i Afganistanu.
"Brytyjskie myśliwce są gotowe do ataku" Dwa samoloty Tornado Królewskich Sił Powietrznych wyleciały z bazy Akrotiri na Cyprze.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)