Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Terroryści w Rosji. Służby zatrzymały pięć osób

0
Podziel się:

Służby specjalne dotarły do terrorystów. Na miejscu znaleźli mnóstwo pocisków, granatów i ładunków wybuchowych.

Terroryści w Rosji. Służby zatrzymały pięć osób
(AP/Fotolink/East News)

W Nalczyku, stolicy rosyjskiej republiki Kabardo-Bałkarii, zatrzymano 5 osób podejrzanych o terroryzm. Jak poinformował Narodowy Komitet Antyterrorystyczny Rosji - wszyscy zatrzymani są członkami międzynarodowej organizacji ekstremistycznej.

Na ślad terrorystów funkcjonariusze służb rosyjskich wpadli już wcześniej. Natomiast dopiero, kiedy zlokalizowali miejsce ich pobytu, zdecydowano się na przeprowadzenie operacji. W jej wyniku nie tylko zatrzymano pięć osób podejrzanych o działalność terrorystyczną, ale też zabezpieczono pociski, granaty i ładunki wybuchowe.

Jak podała agencja Interfaks w arsenale bandytów były gotowe do użycia bomby domowej produkcji, które zostały już rozbrojone. Wcześniej służby antyterrorystyczne również na Północnym Kaukazie zatrzymały w Kraju Stawropolskim trzech mężczyzn podejrzewanych o zamordowanie 6 osób i zamontowanie ładunków wybuchowych w dwóch samochodach.

Kraj Stawropolski i Kabardo-Bałkaria graniczą z Krajem Krasnodarskim, w którym leży Soczi. Rosyjscy eksperci wiążą wzmożoną aktywność band ekstremistów ze zbliżającymi się zimowymi Igrzyskami Olimpijskimi. Olimpiada Soczi 2014 rozpocznie się 7 lutego.

Zaostrzone kontrole na lotniskach

Przez ostatnie ataki terrorystów w Rosji, władze już wprowadziły surowsze przepisy bezpieczeństwa. Na polecenie ministra transportu służby nie wpuszczą do samolotu osób, które przewożą w bagażu podręcznym jakiekolwiek pojemniki z płynami.

Podobne przepisy wprowadzono w czwartek na dwóch moskiewskich lotniskach: Wnukowo i Szeremietiewo. Jak informują rosyjskie agencje - zakazem objęte zostały już wszystkie porty lotnicze na terytorium Federacji Rosyjskiej.

Zaostrzenie norm bezpieczeństwa związane jest z rozpoczynająca się 7 lutego olimpiada w Soczi. Chodzi o zminimalizowanie zagrożenia, przeniesienia na pokład samolotu substancji wybuchowych lub trujących. Surowe normy będą obowiązywać do 21 marca, do czasu zakończenia igrzysk paraolimpijskich.

Z komunikatu ministerstwa transportu wynika, że pracownicy ochrony portów lotniczych mają prawo otwierania wszystkich pojemników przewożonych przez pasażerów. Jak tłumaczą eksperci - chodzi o pewność, że w buteleczce zamiast lekarstw nie znajduje się niebezpieczna substancja.

Czytaj więcej w Money.pl
Sześciu terrorystów wpadło w ręce policji Zatrzymano sześciu mężczyzn podejrzanych o zorganizowanie grudniowego zamachu bombowego w Piatigorsku, w Kraju Stawropolskim.
Zaostrzyli przepisy na wszystkich lotniskach Na polecenie ministra transportu służby bezpieczeństwa nie wpuszczą do samolotu osób, które przewożą w bagażu podręcznym jakiekolwiek pojemniki z płynami.
Duchowni chcą karania homoseksualistów Pomysł zorganizowania referendum w sprawie wprowadzenia kar dla homoseksualistów przedstawił znany rosyjski aktor, były duchowny prawosławny Iwan Ochłobystin.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)