Notowania

terroryzm w syrii
30.10.2012 23:30

Terroryści w Jordanii. Zatrzymano 61 radykałów?

Wszczęto śledztwo, żeby określić ich tożsamość i powody, dla których podróżowali.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Vadim Lavrusik/CC/Flickr)

Jordańska policja poinformowała, że zatrzymała dziś 61 obywateli Syrii, którzy przemieszczali się ciężarówką niedaleko miasta Mann, bastionu islamistów na południu Jordanii._ _

_ Patrol policji w muhafazie Maan zatrzymał dzisiaj (we wtorek) trzy ciężarówki przewożące 61 Syryjczyków. Zatrzymano również kierowców _ ciężarówek - poinformowała w komunikacie dyrekcja bezpieczeństwa publicznego.

Wszczęto śledztwo, żeby określić ich tożsamość i powody, dla których podróżowali.

Władze Jordanii, które szacują, że przyjęły na swoim terenie około 200 tys. syryjskich uchodźców, zatrzymały w zeszłym tygodniu siedmiu Syryjczyków, którzy mieli wysokiej klasy krótkofalówki oraz materiał uważany w tym kraju za nielegalny. Nie sprecyzowano, jaki to materiał.

Do zatrzymania Syryjczyków doszło kilka dni po tym, gdy Amman ogłosił, że rozbił siatkę powiązaną z Al-Kaidą, planującą zamachy samobójcze na centra handlowe i zachodnie misje dyplomatyczne w Jordanii. Ponad tydzień wcześniej jordańskie służby aresztowały 11 domniemanych bojowników Al-Kaidy. Według rzecznika jordańskiego rządu broń, która miała być wykorzystana w atakach, bojownicy przeszmuglowali z sąsiedniej Syrii. W produkcji materiałów wybuchowych podejrzanym mieli pomagać ludzie Al-Kaidy z Iraku.

Jordańskie władze wzmocniły środki bezpieczeństwa wzdłuż granicy z Syrią od połowy marca 2011 r., czyli od wybuchu powstania w Syrii przeciwko prezydentowi Baszarowi el-Asadowi.

Czytaj więcej w Money.pl
Lakhdar Brahimi: Sytuacja w Syrii wciąż się pogarsza Dzisiaj jest ostatni dzień rozejmu, który obie strony walczące w Syrii zawarły z okazji muzułmańskiego Święta Ofiar (Id al-Adha).
Wielki spisek. Planowali ataki na dyplomatów Jordańskie władze udaremniły zakrojony na szeroką skalę spisek przygotowywany przez ugrupowanie powiązane z Al-Kaidą w celu zdestabilizowania kraju.
Syria traci kontrolę nad bronią chemiczną? Ponad 150-osobowa ekipa działa od lata. W jej skład wchodzą specjaliści z dziedziny telekomunikacji i logistyki, planiści i instruktorzy.
Tagi: terroryzm w syrii, syria, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz