Notowania

śmieci w polsce
23.05.2013 15:56

Termin składania deklaracji śmieciowych w Łodzi wydłużony

Władze miasta nie wykluczają również obniżenia opłat za wywóz śmieci - poinformowała dzisiaj prezydent miasta Hanna Zdanowska.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Jacek Dominski/REPORTER)

Władze miasta nie wykluczają również obniżenia opłat za wywóz śmieci - poinformowała dzisiaj prezydent miasta Hanna Zdanowska.

Od 1 lipca tego roku odbiorem odpadów komunalnych oraz ich zagospodarowaniem zajmie się miasto. To oznacza koniec indywidualnych umów na odbiór śmieci, które mają teraz spółdzielnie, wspólnoty, właściciele domów i firmy. W Łodzi właściciele nieruchomości, w tym domków jednorodzinnych i segmentów powinni do 15 maja złożyć tzw. deklaracje śmieciowe. Ci, którzy spóźnili się z oświadczeniami, muszą zapłacić karę.

Władze miasta przyznają, że są w trakcie tzw. śmieciowej rewolucji i zwracają uwagę, że zarówno mieszkańcy, jak i urzędnicy uczą się nowych zasad gospodarki odpadami. Jak poinformowano, do tej pory w Łodzi złożono ok. 42 tys. deklaracji na 80 tys. nieruchomości. Dlatego postanowiono wydłużyć termin składania deklaracji w sprawie odbioru odpadów do końca czerwca.

Obecny na konferencji przewodniczący Rady Miasta Tomasz Kacprzak dodał, że podczas najbliższej sesji, która ma się odbyć jeszcze w maju wystosowany zostanie apel-uchwała ws. niekarania tych, którzy spóźnili się z oświadczeniami.

Zdanowska poinformowała również, że jeszcze w tym roku możliwe będzie obniżenie stawek za wywóz śmieci. Od 1 lipca łodzianie, którzy będą segregować śmieci, za ich odbiór zapłacą miesięcznie 12,69 zł od osoby, a ci, którzy nie segregują - 16,50 zł. Samorząd planował zapłacić firmom, które wygrały przetargi 220 mln zł. Po ich rozstrzygnięci okazało się, że zapłaci tylko 95 mln zł._ - Dlatego będę wnioskowała o obniżenie opłat za wywóz śmieci _ - dodała.

Czytaj więcej w Money.pl
Niemiecki porządek znów imponuje Jak wynika z sondaży Niemcy doceniają znaczenie segregacji śmieci.
Chętnie segregujemy śmieci, ale wtedy gdy... Z badań brytyjskich studentów wynika, że estetyczne otoczenie zwiększa skłonność do segregowania śmieci.
Ile naprawdę zapłacimy za ustawę śmieciową? Money.pl sprawdził, jak różnią się stawki w największych miastach Polski. Różnice są zaskakująco duże.
Tagi: śmieci w polsce, śmieci, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz