Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pontyfikat franciszka
24.04.2013 22:28

Ten prezydent jest wzorem dla papieża

Watykan podał, że biskup Rzymu zadzwonił w środę do prezydenta Włoch, by podziękować za życzenia imieninowe i zapewnić o swym uznaniu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA/ANGELO CARCONI)

*Papież Franciszek powiedział prezydentowi Włoch Giorgio Napolitano, że jest on dla niego wzorem. Watykan podał, że biskup Rzymu zadzwonił w środę do szefa państwa, by podziękować za życzenia imieninowe i zapewnić o swym uznaniu. *

87-letni włoski prezydent w sobotę został wybrany na drugą 7-letnią kadencję, zgodziwszy się na to w poczuciu, jak wyjaśnił, odpowiedzialności za kraj, stojący w obliczu poważnego kryzysu politycznego.

Według podanych informacji Franciszek powiedział przez telefon do Giorgio Napolitano: _ Zadzwoniłem, by podziękować panu za przykład. Jest pan dla mnie wzorem _.

_ - Swoim postępowaniem urzeczywistnił pan fundamentalną zasadę koegzystencji - że jedność góruje nad konfliktem _ - stwierdził papież. Zapewnił następnie: _ Jestem wzruszony pańską decyzją _.

Giorgio Napolitano jest pierwszym prezydentem w historii Włoch, który został wybrany na drugą kadencję. Zgodził się na to w odpowiedzi na prośby największych sił politycznych w kraju, mimo wcześniejszych zapewnień, że nie będzie ubiegał się o ponowny wybór z powodu swego wieku.

Czytaj więcej w Money.pl
Mała wiarygodność Kościoła to wina wiernych Przed mszą papież modlił się przy grobie świętego Pawła. Homilię skoncentrował na trzech słowach: głosić, świadczyć, uwielbiać.
Papież łamie regulamin. Chce byc samodzielny - Mówi papież - te słowa usłyszeli już operatorzy wielu centralek telefonicznych w Rzymie i za granicą.
Tagi: pontyfikat franciszka, włochy, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz