Notowania

aneksja krymu
07.07.2014 08:14

Tatarzy krymscy mogą wyjść na ulice Symferopola

Społeczność jest oburzona ostatnimi działaniami rosyjskich władz.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AP/FOTOLINK/East News)
Armia na Krymie

Społeczność tatarska na anektowanym przez Rosję Krymie jest oburzona ostatnimi działaniami rosyjskich władz. Chodzi o wydanie zakazu wjazdu na półwysep liderowi Tatarów Refatowi Czubarowowi.

Przewodniczący Medżlisu, samorządu tatarskiego, Refat Czubarow został uznany za osobę niepożądaną w Rosji. - _ Krymska prokuratura orzekła wobec niego pięcioletni zakaz wjazdu na terytorium Federacji _ - przypomniał w rozmowie z Polskim Radiem wiceprzewodniczący Medżlisu Nariman Dżelal.

Liderowi Tatarów krymskich zarzucono działalność ekstremistyczną. Oburzeni Tatarzy zapowiadają akcje protestacyjne. Jednak wiceprzewodniczący Medżlisu Nariman Dżelal przekonuje, że to pierwsze emocje. Zapowiada też, że stanowisko samorządu tatarskiego będzie wyważone. Władze separatystycznej autonomii, aby zapobiec ewentualnym demonstracjom, zwiększyły liczbę policyjnych patroli na ulicach Symferopola.

Czytaj więcej w Money.pl
Janukowycz chce walczyć o Krym. "Aneksja to wielka tragedia" Były prezydent uważa, że gdyby on pozostał u władzy, nie doszłoby do przejęcia półwyspu.
Krymskie firmy zwolnione z podatków w Rosji? Minister rozwoju gospodarczego FR oświadczył, że rosyjscy biznesmeni są gotowi zainwestować w projekty na półwyspie 5 mld dolarów.
Rosyjska armia gotowa do działania za granicą Od co najmniej dwóch tygodni rosyjskie wojska nieprzerwanie prowadzą ćwiczenia w europejskiej części Rosji, w tym na Morzu Czarnym.
Tagi: aneksja krymu, tatarzy krymscy, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz