Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
tarcza antyrakietowa
24.09.2012 10:57

Tarcza antyrakietowa. Bronisław Komorowski podpisał ustawę

Prezydent Bronisław Komorowski podpisał projekt nowelizacji ustawy o przebudowie modernizacji technicznej oraz finansowaniu sił zbrojnych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter)

Prezydent powiedział, że projekt ten ma umożliwić rozpoczęcie budowy przez Polskę systemu obrony przeciwrakietowej. _ - Tak, aby w ciągu 10 lat stał on się faktem na miarę polskich możliwości, na miarę polskich potrzeb i na miarę wyzwań, które stoją przed Polską i Sojuszem Północnoatlantyckim _ - powiedział prezydent.

Bronisław Komorowski podziękował ministrowi obrony narodowej Tomaszowi Siemoniakowi za wspólną pracę nad tym projetem. Podkreślił, że dobra współpraca pomiędzy szefem MON a prezydentem służy nie tylko polskim siłom zbrojnym, ale także budowaniu przekonania, że Polska jest dobrym, aktywnym, a jednocześnie dbającym o realizację swojch zobowiązań członkiem Sojuszu Północnoatlantyckiego.

Projekt zakłada między innymi, że program modernizacji obrony powietrznej rozpocznie się za dwa lata, a przez 10 lat obowiązywania programu polskie wojsko stanie się zdolne do osłony kilku ważnych obiektów strategicznych lub dużego zgrupowania wojsk.
Projekt trafi teraz do parlamentu.

Czytaj więcej w Money.pl
Prezydent podpisał nowelizację Prawa celnego Uchwalona pod koniec lipca przez Sejm nowelizacja Prawa celnego dostosowuje przepisy do wyroku Trybunału Konstytucyjnego.
Prezydent stanowczo. "Potrzebna ustawa" Prezydent Komorowski podkreślił, że chodzi o to, aby stworzyć możliwość realnego koordynowania działań różnych instytucji mających wpływ na zdrowie Polaków.
W ten sposób przyspieszą prawo o GMO Według rządu, taki zabieg miałby przyspieszyć przyjęcie przepisów o GMO bez konieczności wprowadzenia do parlamentu kolejnej nowelizacji, która mogłaby być długo procedowana.
Tagi: tarcza antyrakietowa, bronisław komorowski, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz