Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wojna w pakistanie
27.06.2012 22:30

Talibowie twierdzą, że zabili pakistańskich żołnierzy

Talibowie opublikowali nagranie, które według nich ukazuje odcięte głowy 17 pakistańskich żołnierzy schwytanych w tym tygodniu podczas ataku talibów na północnym wschodzie kraju.

Podziel się
Dodaj komentarz
(www.isaf.wp.mil.pl)

Talibowie opublikowali nagranie, które według nich ukazuje odcięte głowy 17 pakistańskich żołnierzy schwytanych w tym tygodniu podczas ataku talibów na północnym wschodzie kraju. Pakistańska armia nie skomentowała tego nagrania.

Plik z nagraniem został przesłany na skrzynkę mailową agencji Associated Press przez rzecznika pakistańskich talibów Ahsanullaha Ahsana. Nagranie zawiera wypowiedź szefa pakistańskich talibów Hakimullaha Mehsuda, który zapowiada, że islamscy rebelianci będą kontynuować walkę z pakistańskim wojskiem do czasu, aż rząd w Islamabadzie przestanie wspierać USA i wprowadzi w kraju prawo islamskie.

Na nagraniu widać talibskich bojowników z zasłoniętymi twarzami, stojących półkolem w pobliżu 17 głów rozłożonych na białym prześcieradle. W rękach trzymają broń, którą, jak twierdzą, zabrali zabitym żołnierzom. Talibowie twierdzą, że zabili w sumie 18 żołnierzy.

Armia Pakistanu informowała wcześniej, że czterech żołnierzy zaginęło, a 13 zginęło podczas nalotu talibów w dystrykcie Upper Dir na północy kraju. Ataki takie jak ten pokazują, że mimo wojskowej ofensywy pakistańscy talibowie stanowią wciąż duże zagrożenie, zwłaszcza na pograniczu z Afganistanem - komentuje AP.

Czytaj więcej o sytuacji w Afganistanie w Money.pl
Stąd ruszają terroryzować Afganistan Terytoria plemienne na północnym zachodzie Pakistanu są wykorzystywane jako bazy wypadowe przez talibów afgańskich.
Ważna deklaracja USA. Koniec z rajdami? Amerykanie nie będą już więcej używać śmigłowców ani samolotów w walkach z partyzantami w afgańskich wioskach i miastcah - ogłosił prezydent Hamid Karzaj.
Tragiczna pomyłka. Zginęło ośmiu cywilów Ośmioro afgańskich cywilów, członków jednej rodziny, zginęło w nalocie natowskich Międzynarodowych Sił Wsparcia Bezpieczeństwa.
Tagi: wojna w pakistanie, talibowie, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz